Květen 2017

Recenze - Fantastická zvířata a kde je najít - původní scénář

28. května 2017 v 12:11 | adminka |  Knihy

Recenze - Fantastická zvířata a kde je najít - oficiální scénář k filmu

Autor: J. K. Rowling
Orig. název: Fantastic beasts and where to find them: The original Screenplay
Pořadí v sérii: #1
Rok: 2016; v ČR 2017
Počet stran: 288
Nakladatelství: Albatros
Překlad: Helena Švachová


Příběh Fantastická zvířata a kde je najít začíná v roce 1926, kdy se Mlok Scamander - kterého hraje držitel Oscara Eddie Redmayne - vrací z cesty po světě, během níž našel a zdokumentoval pestrou škálu kouzelných tvorů. Nakrátko se zastaví v New Yorku a zase by z něj bez nehody odjel… nebýt nečara Jacoba, ztraceného magického kufříku a útěku několika Mlokových fantastických stvoření, která by mohla způsobit světu nečarů i čarodějů pořádné problémy. (databazeknih.cz)

Svět knihy 2017

21. května 2017 v 14:58 | adminka |  Knihy

Svět knihy 2017


Letos se konal již 23.ročník mezinárodního knižního veletrhu a literárního festivalu na Pražských Holešovicích. Tuto knižní událost roku si nenechalo ujít 44 000 návštěvníků. Hlavním tématem bylo Genius loci v literatuře / M(ě/í)sto v hlavní roli. Kromě stánků s možností nákupu knih, byl program veletrhu obsáhlý i velkým množstvím besed a autogramiád. Mezi nejznámější autory, které se zúčastnili byli například Corinne Hofmannová (Bílá masajka), Martin Hilský (nejoblíbenější překladatel Shakespeara), Zdeněk Svěrák, Sára Saudková a spousta dalších.

Recenze - Panicové

10. května 2017 v 15:39 | adminka |  Knihy

Recenze: Panicové

ŽIVOT JAMIEHO PŘED CLAIRE


Autor: Diana Gabaldon
Orig. název: Virgins
Pořadí v sérii: #0,1
Rok: 2013; v ČR 2017
Počet stran: 176
Nakladatelství: Omega
Přeložila: Anna Polanská

Jamie truchlí nad smrtí svého otce a navíc je vážně zraněn a v rukou Angličanů. Prchá s žoldáky a na francouzském venkově se setkává se svým starým přítelem Iana Murraym. Oba jsou ošetřeni a oba mají dobrý důvod, aby se nevraceli do Skotska. A oba jsou ještě panicové, i když měli spoustu možností, jak o něj přijít s dámami lehkých mravů.

Ale Jamieho milostný život se zamotává a je také nebezpečný - když osud oba mladé muže dostane do služby židovského doktora Hasdiho, který je najme jako doprovod dvou drahocenných pokladů na cestě do Paříže. Jedním z nich je starý Torah a druhým lékařova krásná dcera Rebeka, jejíž sňatek je již domluvený. Oba - Jamie a Ian - jsou upozorněni, že jde o budoucí nevěstu, ale určitě by byli mnohem opatrnější, kdyby měli tušení, pro koho opravdu pracují. (databazeknihc.cz)

Recenze - Nádherná svatba

7. května 2017 v 21:26 | adminka

Recenze - Nádherná svatba

Jak se Abby Abernathyová stala paní Maddoxovou

Autor: Jamie McGuire
Orig. název: A Beautiful Wedding
Pořadí v sérii: #3
Rok: 2013; v ČR 2015
Počet stran: 124
Nakladatelství: Fortuna Libri
Přeložila: Jana Pacnerová

Už víme, že se Abby Abernathyová stala paní Maddoxovou. Ale víme, jak se to stalo?
Proč Abby požádala Travise o ruku?
Co tajili jeden před druhým?
Kde strávili svatební noc?
Kdo o tom ještě věděl… a nepověděl?

Fanoušci Krásné katastrofy a Učiněné katastrofy se to všechno dozvědí z vyprávění o bouřlivém svatebním dni (a noci!) - a jako všechny dobré příběhy, i tenhle rozhodně stál za to čekání.(databazeknih.cz)