Březen 2017

Prosinec 2016 -Knižní přírůstky

26. března 2017 v 14:36 | adminka |  Moje knihovnička

Prosinec 2016 -Knižní přírůstky

Vánoční nadílkaDost opožděně se hlásím s pravidelným článkem o mých knižních novinkáck. V prosinci jsem měla narozeniny a Ježíšek mi také několik knih nadělil. S prosincovou nadílkou jsem moc spokojená. Teď už jen najít čas a všechny knihy přelouskat :-)

Recenze - Plamen a květ

23. března 2017 v 18:02 | adminka |  Knihy

Recenze: Plamen a květ

Nevinná dívka a odvážný sexy kapitán
Autor: Kathleen E Woodiwiss
Orig. název: The Flame and the Flower
Pořadí v sérii: #1
Název série: Birmingham
Rok: 1972; v ČR 2016
Počet stran: 416
Nakladatelství: Ikar
Přeložila: Jaroslava Novotná

Příběh Heather, ženy nevídané krásy s líbeznými křivkami, slonovinovou pletí a safírovými očima, s tmavými vlasy, které jí sahají až po pás, a Brandona, zkušeného a životem protřelého námořního kapitána, se odehrává v gregoriánském období, kdy Anglie procházela značnými změnami. Na počátku tohoto čtivého vyprávění je Heather osmnáctiletá dívka, která, ač zvyklá na bezstarostný londýnský život, musí po smrti rodičů posluhovat lakotné tetě a nosit její staré, neforemné šaty.

Z naivní půvabné dívky se postupně stává krásná a oduševnělá žena, jejíž ženství je ještě znásobeno mateřstvím. Kouzlo její osobnosti způsobí, že z bezohledného Brandona se stává zralý a odpovědný muž, který svou trpělivostí a oddaností nakonec získá její lásku. (databazeknih.cz)

Recenze - Všechno, úplně všechno

18. března 2017 v 11:53 | adminka |  Knihy

Recenze - Všechno, úplně všechno

Tělo alergické na celý svět, které nedovoluje duši vyjít z domu

Autor: Nicola Yoon
Orig. název: Everything, everything
Pořadí v sérii: #-
Rok: 2015; v ČR 2015
Počet stran: 296
Nakladatelství: Jota
Přeložila: Vanda Senko Ohniskova

Tato originální prvotina vypráví o dívce, která je doslova a do písmene alergická na celý svět. Je zavřená doma, nikam nesmí a skoro nikdo nesmí k ní. Když se ale do sousedního domu přistěhuje nová rodina a s ní i kluk jménem Olly, začíná se odvíjet komplikovaná "lovestory", která obrátí naruby všechno, úplně všechno, co osmnáctiletá Madeline dosud znala.
Neotřelý milostný příběh je zajímavý i svým zpracováním - obsahuje Madelininy deníkové záznamy, poznámky, tabulky, seznamy či ilustrace.

Ahoj. Jmenuji se Madeline Whittierová a jsem nemocná. Moje nemoc je vzácná a málo známá. Jsem totiž alergická na celý svět. Vůbec nevycházím z domu, nebyla jsem venku celých sedmnáct let. Jediní lidé, které vídám, jsou moje máma a ošetřovatelka Karla.
Ale pak se jednoho dne u sousedního domu objevilo stěhovací auto. Vykoukla jsem z okna a uviděla ho. Byl vysoký, štíhlý a celý v černém - černé triko, černé džíny, černé tenisky a černá pletená čepice, která mu zakrývala vlasy. Zachytil můj pohled a upřeně se na mě zadíval. Já jeho upřený pohled opětovala. Jmenuje se Olly.
Možná že nemůžeme předvídat budoucnost, ale některé věci přesto předpovědět můžeme. Například to, že se do Ollyho zamiluju, je jisté.
A téměř jisté taky je, že to bude katastrofa.
Příběh o bezmezné radosti i nekonečném smutku, které zažíváme, když prorazíme stěny své ulity a kvůli lásce uděláme něco úplně bláznivého (a smrtelně nebezpečného).
Práva na překlad byla ještě před vydáním knihy prodána do patnácti zemí. (databazeknih.cz)

Recenze - To chce zloděje

13. března 2017 v 19:42 | adminka |  Knihy

Recenze: To chce zloděje


Autor: Kay Hooper
Orig. název: It takes a thief
Název série: Hagan
Pořadí v sérii: #10
Rok: 1989; v ČR 2016
Počet stran: 196
Nakladatelství: Omega
Přeložili: Jiří Talafant


Jennifer je mladá samostatná žena, která v lásce i v životě raději hraje na jistotu. Zvlášť poté, co její otec prohrál rodinné jmění v pokeru. Živí sebe i matku a v tajnosti spřádá plány, jak se pomstít tomu, který ji připravil o domov. Potom ale pozná Danea, tajemného přitažlivého profesionálního hráče pokeru z Miami, který zosobňuje všechno, čeho se v životě bojí a čemu nedůvěřuje. Všechny jistoty jsou ty tam a Jennifer se musí rozhodnout, jestli chce dál žít ve vyježděných kolejích, nebo se po hlavě vrhnout do dobrodružství. Dane, opředený tajemstvím, by jí mohl pomoci v jejích plánech na pomstu. Jennifer se ocitá obklíčená tajnými službami a padělateli peněz a pochopí, že někdy to chce zloděje, aby se váš život začal ubírat správným směrem. Všechny plány navíc komplikuje její matka, pravá Italka, která už příliš dlouho čekala na krvavou vendetu. Dozví se Jennifer nakonec pravdu o svém otci i o Daneovi a podaří se jí získat zpátky ztracený domov?(databazeknih.cz)

Recenze - Dvůr trnů a růží

5. března 2017 v 16:54 | adminka |  Knihy

Recenze: Dvůr trnů a růží

Jak se stala z Belly nebojácná lovkyně a ze Zvířete víla


Autor: Sarah J. Maas
Orig. název: A Court of Thorns and Roses
Pořadí v sérii: #1
Rok: 2016; v ČR 2016
Počet stran: 440
Nakladatelství: CooBoo
Přeložili: Ivana Svobodová


Úžasný a mrazivý příběh na motivy příběhu Krásky a Zvířete. Když devatenáctiletá lovkyně Feyre zabije v lese vlka, odvleče ji podivný tvor do svého doupěte, které se ukáže být jiným světem. Tam zjišťuje, že únosce není zvíře, ale Tamlin - jedna z nesmrtelných bytostí, které kdysi vládly světu. Nenávist se postupně mění v lásku a Feyre musí přijít na způsob, jak zachránit tajuplný svět i svého únosce.(databazeknih.cz)