Leden 2017

Recenze - Vánoční koleda

31. ledna 2017 v 20:01 | adminka |  Knihy

Kterak se o Vánocích snažit o nápravu...

Recenze: Vánoční koleda

Autor: Charles Dickens
Orig. název: A Christmas Carol
Pořadí v sérii: #-
Rok: 1843; v ČR 2016
Počet stran: 152
Nakladatelství: Petrkov
Přeložili: Emanuel a Emanuela Tilschovi
Ilustrace: Roberto Ennocenti

Obchodník Ebenezer Skruž je lakotný. Vlastně miluje jen jedno - peníze! Hromadí je a škudlí, kde se dá. Ani o Vánocích, svátcích klidu a míru, nedokáže být laskavý a štědrý. Brzy se ale má všechno změnit...
O Štědrém dnu má Skruž podivnou vidinu, ve které ho navštíví jeho zemřelý společník Jakub Marley. Tajemným hlasem mu prozradí, že se mu zjeví tři duchové, kteří starému skrblíkovi pomůžou stát se lepším člověkem, pokud on bude chtít. Ke Skružovi skutečně postupně přijdou záhadní návštěvníci - duch minulých Vánoc, duch letošních Vánoc a duch příštích Vánoc.
Připomenou mu jeho dětství, zavedou ho do chudé rodiny jeho písaře a ukážou mu, jaké štěstí prožívá o svátcích jeho nemajetný synovec se svými dětmi. Poslední duch odhalí obchodníkovi děsivou budoucnost...
Zlému lakomci spadnou klapky z očí a rozhodne se pro zásadní životní změnu...(databazeknih.cz)

Recenze - Všechno nebo nic

22. ledna 2017 v 18:34 | adminka |  Knihy

Recenze: Všechno nebo nic

Autor: Eva Urbaníková
Orig. název: Všetko alebo nič
Pořadí v sérii: #1&2
Rok: 2007; v ČR 2016
Počet stran: 366
Nakladatelství: Evita press
Přeložila: Miluše Krejčová

Všechno anebo nic je otevřený příběh lásky, která ne vždy skončí tak, jako v jiných knihách. Drze a bez servítky o vztazích, které nás válcují, o ženském přátelství, které nás chrání, o mužích, na kterých se zapomíná… I když vlastně toho nejsou hodní…

Linda, Vanda a Jakub nejsou vymyšlené postavy. Chodí mezi námi, nadále se potloukají svými životy a je jen otázka času, kdy si znovu najdou přechodné bydliště v knize... Protože žijí přesně stejnými radostmi a starostmi jako my všichni ostatní, jen k nim přistupují, řekněme, trošku po svém...
Příběh propletený sarkazmem, humorem, vášní, smíchem, slzy, mužským egem a ženským sebevědomím. Příběh tak skutečný, že v něm objevíte sebe samých…

Slovenský kultový bestseller No.1 roku 2007, který vyšel s velkým úspěchem i v České republice přichází nově na filmová plátna a knižně ve filmové reedici na pulty všech knihkupectví...(databazeknih.cz)

Knižní výzva na rok 2017

9. ledna 2017 v 22:51 | adminka |  Projekty, meme

Knižní výzva pro rok 2017


Rok se s rokem sešel a je tu další výzva. Vloni jsem pokořila svůj počáteční plán 30 knih. Letos jsem se rozhodla počet svých knih o desítku navýšit a zvolit tedy velmi maý počet - 40 knih za rok. Plánuji číst povinnou četbu a věnovat se více svým starším knihám, které velmi dlouho čekají na přečtení. Snaha omezit nakupování nových knih je vysoká, tak mi držte palce!

Každopádně tuto výzvu opět vytvořila Ellis. Tak s chutí do toho!!!

PF 2017

1. ledna 2017 v 22:17 | adminka |  Tag

PF 2017

Ani jsme se nenadáli, a už je tu rok 2017! Rok 2016 je za námi a já bych Vám všem hrozně moc chtěla poděkovat za podporu, návštěvnost, komentář a za každý like, který mi dáváte. Moc si Vás všech moc cením a mám Vás moc ráda.
Do nového roku Vám přeji abyste se měli krásně, aby se Vám plnily přání a sny a byli jste spokojení. Co se týče blogu, vím, že to tu teď neběží jako na začátku, ale věřte mi, že to není tím, že by mě blogování nebavilo - ba naopak. Ale studuji žurnalistiku druhým rokem a společně s prací mi bohužel příliš času nezbývá.

Knihy mě stále baví a je tolik báječných knih, které si chci přečíst ale bohužel s časem je to horší. Mám pro Vás připraveno (rozepsáno) i více článků a recenzí, které budu postupně zvěřejňovat, ale ještě rok to bude takovéto slabší. Mám spoustu nápadů a věřím, že brzy by se tu mohlo objevit i první video. Ano, ano, chystám se odprostit od své stydlivosti a zkusit pro Vás něco natočit. Ale to předbíhám.

Opět tu můžete sledovat Knižní výzvu pro rok 2017, kam si dám raději menší počet přečtených knih. Znovu se pouštím do projektu Čtení knižních restů, který v minulém roce se mi příliš nepodařil. Na mou malou omluvu mohu jen podotknout, že jsem sice nepřečetla všechny knihy, které jsem si stanovila, ale přečetla jsem i hodně knih, které jsem měla doma delší čas.

Tak to je ode mě pro dnešek vše.

Mějte se krásně!

S.

Listopad 2016 - Knižní přírůstky

1. ledna 2017 v 18:24 | adminka |  Moje knihovnička

Listopadové knižní přírůstky

Listopad utekl jako voda. Mezi nakupováním a vymýšlením nových dárků jsem si dovolila učinit jednu objednávku s knihami pro příbuzné a při té příležitosti jsem si objednala i pár knižních novinek. A pak jsem ještě využila slevu u knih Dobrovský a jednu knihu zakoupila v Levných knihách. Ale to předbíhám. Níže uvidíte mé knižní novinky.