Listopad 2016

Říjen 2016 - Knižní přírůstky

29. listopadu 2016 v 20:56 | adminka |  Moje knihovnička

Říjen, měsíc plný změn a knih

Kdo mě sleduje na facebooku, tomu asi neunikla informace o změnách, které mě v říjnu čekaly. Konečně jsme se s přítelem přestěhovali do svého malého bytečku. Kromě dospělého života mě čekala jedna obrovská novinka!

Září 2016 - knižní přírůstky

27. listopadu 2016 v 15:31 | adminka |  Moje knihovnička

Zářijové slevy

Září se neslo v duchu nakupování - byly dny slev Marianne, kterých se již asi 4.rok pravidelně zúčastňuji. Opět tu měli slevu Knihy Dobrovský a také Kanzelsberger. V obou obchodech jsem nakonec nakoupila úžasné kousky a spoustu skvělých titulů jsem tam musela ponechat.

Recenze - Vážka v jantaru

20. listopadu 2016 v 22:49 | adminka |  Knihy

Recenze: Vážka v jantaru

Autor: Diana Gabaldon
Orig. název: Dragonfly in Amber
Pořadí v sérii: #2
Rok: 1992; v ČR 2016
Počet stran: 952
Nakladatelství: Omega
Přeložila: Anna Polanská

Kniha navazuje na první díl s názvem "Cizinka". V něm se mladá žena Claire, která tráví na skotském venkově po konci druhé světové války své druhé líbánky, ocitá po doteku záhadných menhirů o dvě stě let zpět v období, kdy vrcholí snahy Stuartovců o znovuzískání skotského trůnu a do boje jsou vtaženy i skotské rodinné klany. Claire je přinucena pod vlivem krutých okolností provdat se za Skota jménem Jamie Fraser, do kterého se postupem času velice zamiluje a místo možného návratu ke svému prvnímu manželovi a do moderní doby zůstává s ním. Tento díl nás přivádí do Francie, kam se Jamie se svou manželkou Claire ukryl před brutálním útokem velitele anglické pevnosti ve Skotsku, který jej neprávem nařkl z vraždy a udělal z něj tak psance. Jeho příbuzný mu nabízí nejen střechu nad hlavou, ale i luxusní bydlení a přístup do vyšší společnosti tím, že ho v jeho nepřítomnosti bude zastupovat a povede mu obchod s vínem. V Paříži se také u dvora objevuje skotský následník, který zde žije v exilu a snaží se získat prostředky pro další válečný pokus o nástup na trůn...(databazeknih.cz)

Recenze - P.S.

16. listopadu 2016 v 18:56 | adminka |  Knihy

Recenze - P. S.


Autor: Aňa Geislerová
Orig. název: -
Pořadí v sérii: #-
Rok: 2015; v ČR 2015
Počet stran: 216
Nakladatelství: Ikar
Ilustrace: Lela Geislerová

Soubor fejetonů, kterými herečka Aňa Geislerová přispívala do magazínu ELLE, nyní vychází knižně. V souhrnném vydání vyvstává příběh, který mohl dříve čtenářům snadno uniknout; příběh části života, ve které jako by se odehrálo úplně všechno. Příchod nových členů rodiny, odcházení těch starých, lásky, pády, úspěchy, problémy. Pět podivuhodných let, k nimž autorka přidala ještě několik dříve nepublikovaných textů.(databazeknih.cz)

Jojo Moyes

6. listopadu 2016 v 12:53 | adminka |  Autoři

životopis: JOJO MOYES

*4.8.1969


Britská spisovatelka a novinářka, která dvakrát získala cenu pro nejlepší romantickou novelu roku


Srpen 2016 - knižní přírůstky

6. listopadu 2016 v 11:51 | adminka |  Moje knihovnička

Srpen

Poslední letní měsíc, ve kterém jsme si toho sluníčka také moc bohužel neužili. Pro studenty poslední měsíc, bez školy. A pro mě to byl celkem klidný měsíc, kdy jsem si pořídila jen pár knih. A o jaké skvosty se jednalo, to už se můžete podívat níže.