Srpen 2016

Recenze - Padesát odstínů svobody

26. srpna 2016 v 21:59 | adminka |  Knihy

RECENZE: Padesát odstínů svobody

Autor: E. L. James
Orig. název: Fifty Shades Freed
Pořadí v sérii: #3
Rok: 2011; v ČR 2013
Počet stran: 650
Nakladatelství: XYZ
Překlad: Zdenka Lišková

Ana od počátku věděla, že milovat Greye nebude snadné a společný život přinese problémy, které ani jeden z nich nepředvídal. Any se musí naučit sdílet Greyův opulentní životní styl, aniž by přitom obětovala svoji bezúhonnost a nezávislost. Grey naopak musí překonat svoji posedlost Anu ovládat a zaplašit noční můry, které ho stále sužují. Když jsou konečně spolu, spojuje je láska, vášeň, důvěrnost a leží před nimi svět nekonečných možností.(databazeknih.cz)

Knižní plány na léto 2016

17. srpna 2016 v 21:23 | adminka |  Moje knihovnička

Knižní plány na léto 2016Rok se s rokem sešel a je tu opět léto

Konečně nastalo léto. Venku svítí sluníčko, můžeme se koupat v bazénu, procházet se venku, užívat si památky a už nám odpadlo učení. Ano, i já jakožto pracující chodím do školy, kdo by to náhodou nevěděl, tak studuji kombinovaně žurnalistiku. Teď v létě si ale hodlám užít každou volnou chvilku a také hodně číst.

Recenze - Šťastní lidé čtou a pijou kávu

17. srpna 2016 v 21:11 | adminka |  Knihy

Recenze: Šťastní lidé čtou a pijou kávu


Autor: Agnes Martin-Lugand
Orig. název: Les gens heureux lisent et boivent du café
Pořadí v sérii: #1
Rok: 2013; v ČR 2016
Počet stran: 224
Nakladatelství: Motto
Překlad: Natálie Pecková


Dá se vyléčit zlomené srdce? Mladá Pařížanka Diane je přesvědčená, že šťastní lidé čtou a pijou kávu, a proto tak nazve svou kavárnu. Když však při automobilové nehodě zahyne její manžel i malá dcerka, Diane ztratí smysl života. Zoufalá mladá žena se zcela uzavře před světem a přestane se starat i o svou literární kavárnu. Nakonec se rozhodne odjet do Irska, které toužil navštívit její muž, a na jeho bouřlivém a drsném pobřeží dát do pořádku svůj život. Netuší, že tu potká muže, který rázem její život změní. Záhadný fotograf Edward, kolem nějž se dějí podivné věci, ji přiměje vrátit se do života. V současné době se podle knihy natáčí i film.(databazeknih.cz)

Červenec 2016 - Knižní přírůstky

6. srpna 2016 v 17:30 | adminka |  Moje knihovnička

Červenec, první letní měsíc

V červenci jsem měla v plánu hodně šetřit a tudíž si nepořizovat mraky nových knih. Také jsem měla velmi málo času, tak mi na mysl přílišné nakupování nepřišlo. Za to jsem ale byla hodněkrát v knihkupectví. Červenec byl velmi hektický a z toho všeho jsem navíc onemocněla, což ale bylo na jednu stranu přínosem, protože jsem mohla zalést do postele a poklidně si číst.

Recenze - Božský milenec

4. srpna 2016 v 21:52 | adminka |  Knihy

Recenze: Božský milenec

Pokud čekáte dalšího děvkaře, toho se nedočkáte...

Autor: Christina Lauren
Orig. název: Beautiful Secret
Pořadí v sérii: #4
Rok: 2015; v ČR 2016
Počet stran: 350
Nakladatelství: Jota
Překlad: Květa Oakland

Když Ruby Millerové šéf oznámí, že ji posílá na delší služební cestu do New Yorku, je ohromená. Jako jedna z nejlepších a nejchytřejších mladých inženýrů v Londýně ví, že z profesionálního hlediska je pro takový úkol tou pravou. Ale rozhodí ji vědomí, že stráví měsíc bok po boku s Nialem Stellou, nejlepším specialistou firmy na městskou architekturu a Nejžhavějším Mužem Na Světě.

I přes své přetrvávající pobláznění si je Ruby jistá, že Niall sotva ví, že existuje… až do chvíle, kdy ho Rubyino flirtování během jejich nočního letu do New Yorku doslova posadí na zadek a přiměje, aby si jí všiml.

Niall není ten typ, který by nechával události volně plynout a porušoval pravidla. Pokud jde o ženy, popsal by sám sebe jako beznadějný případ a čerstvý rozvod ho v tom jen utvrzuje. Ale dokonce i on pozná, že společenská a přátelská Kaliforňanka Ruby je závanem čerstvého vzduchu. Ruby vezme jeho zdrženlivost jako výzvu a jakmile se rozhodne, že sexy Britovi pomůže, aby se uvolnil, není už cesty zpět. Tisíce kilometrů od Londýna je pro milence snadné předstírat. Ale co až jejich služební cesta skončí? Přetrvá vztah, který spolu vybudovali, nebo se rozpadne?(databazeknih.cz)