Červen 2016

Recenze - Jak najít lásku

28. června 2016 v 19:48 | adminka |  Knihy

Recenze - Jak najít lásku


Autor: Cecelia Ahern
Orig. název: How to fall in love
Pořadí v sérii: #-
Rok: 2013; v ČR 2016
Počet stran: 344
Nakladatelství: Motto
Překlad: Tomáš Havlík a Ludmila Havlíková

Pouhé dva týdny na záchranu života Christine a Adama svedl osud dohromady jedné zimní noci na starém mostě v centru Dublinu. Oběma život zasadil těžkou ránu, ale každý z nich ji řeší jinak - Adam chce skočit do řeky, kdežto Christine je připravená bojovat a přimět k tomu i neznámého nešťastníka. Ve vypjaté chvíli, kdy ho s nasazením všech sil drží nad vodou, s ním uzavírá šílenou dohodu - dokáže mu do jeho 35. narozenin, že život je vzácný dar, který mu ještě může přinést nečekané radosti. Má na to však velice málo času, protože okázalá oslava Adamova životního jubilea, na níž by měl převzít vedení rodinné firmy, o kterou nestojí, se koná již za dva týdny. Kromě toho jí pohledný tvrdohlavý muž dává ostentativně najevo, že se jejímu přesvědčování stejně nemíní podvolit. Přišel o vysněné zaměstnání pilota, milovaná dívka ho podvedla s jeho nejlepším přítelem a otec, s nímž ho pojí komplikované vztahy, umírá na rakovinu.

Christine se však nemíní vzdát a je odhodlaná vrátit Adama do života. Vrhá se do svého úkolu s plným nasazením, přestože kvůli tomu musí odsunout do pozadí svou práci. Čas však neúprosně utíká a Christine má dojem, že všechno vzala za špatný konec a že Adam svou hrozbu v den narozenin splní…

Život se skládá ze spousty chvilek, které se neustále mění a podobají se myšlenkám - mohou být příjemné, ale i nepříjemné…
Jsou to drahocenné poklady - někdy s vámi zůstávají déle, jindy okamžitě prchají pryč, ale každopádně mají obrovskou moc - můžete díky nim změnit názor, zachránit někomu život, ba dokonce najít lásku. (databazeknih.cz)

Recenze - Krásná katastrofa

12. června 2016 v 19:51 | adminka |  Knihy

Recenze: Krásná katastrofa

Autor: Jamie McGuire
Orig. název: Beautiful Disaster
Pořadí v sérii: #1
Rok: 2011; v ČR 2013
Počet stran: 376
Nakladatelství: Fortuna Libri
Překlad: Jana Pacnerová

Ona nepije ani nenadává a ve skříni má spoustu seriózních svetříků. Abby věří, že si dokázala vybudovat dostatečnou vzdálenost mezi sebou a svou temnou minulostí, ale když se svou nejlepší kamarádkou dorazí na univerzitu, její cestu k novému začátku zkříží rebel a polykač holek na jednu noc, Travis Madox. Urostlý, potetovaný hezoun je to poslední, co Abby potřebuje…

On tráví noci vyděláváním peněz na zakázaných zápasech a holky střídá častěji než ponožky. Do Abbyina života se vetře trikem - nabídne jí sázku, že měsíc vydrží bez sexu - když ona s ním ten měsíc bude bydlet. Ať tak či onak, Travis netuší, do jak těžkého zápasu se pustil.(databazeknih.cz)

Recenze - Antistresové omalovánky a stresové pastelky

7. června 2016 v 21:47 | adminka |  Knihy

Recenze: Antistresové omalovánky CIZINKA, aneb vyhrají antistresové omalovánky nebo stresové pastelky?


Autor: Diana Gabaldon
Ilustrátoři: Juan Alarcón, Yvonne Gilbert, Craig Phillips, Jon Proctor, Tomislav Tomic, Rebecca Zomchek
Originál: The official Outlander coloring book
Typ vydání: Paperback
Nakladatelství: Knihy Omega
Počet stran: 96
Překladatel: Marie Fulková

Recenze - Lady Susan

4. června 2016 v 17:00 | adminka |  Knihy

Recenze - Lady Susan

Autor: Jane Austen
Orig. název: Love & friendship and other stories
Pořadí v sérii: #-
Rok: 1794; v ČR 2009
Počet stran: 120
Nakladatelství: Daranus
Překlad: Tomáš Tulinger

Novela v dopisech s názvem Lady Susan je jediným plně dokončeným dílem z pera Jane Austenové, které nebylo publikováno za jejího života. Podobně jako původní verze prvního publikovaného románu Rozum a cit (ještě pod názvem Elinor a Marianne) jde o relativně krátké dílo v dopisech. Jak již název napovídá, hlavní hrdinkou je sobecká vdova Lady Susan, která se snaží nalézt co nejvhodnějšího manžela nejen pro sebe, ale také pro svoji dceru (kterou ovšem nutí do sňatku s mužem, kterého nenávidí). Austenová rozpracovává charakteristiky postav prostřednictvím reakcí na dopisy, které dostávají, přičemž hlavní hybatelkou příběhu i emocí je právě Lady Susan, důmyslně měnící tón dopisů podle toho, komu jsou určeny. Hlavní hrdinka popírá klasické standardy romantických románů - hraje až neuvěřitelně aktivní roli, je krásná, inteligentní i vtipná a její nápadníci jsou mladší než je ona sama. Není také bez zajímavosti, že během námluv s případným manželem bez problémů flirtuje se ženatým mužem. A v závěru je k ní autorka dokonce výrazně shovívavější, než bychom očekávali..(databazeknih.cz)

Recenze - Předčítač

2. června 2016 v 20:50 | adminka |  Knihy

Recenze - Předčítač

Autor: Bernhard Schlink
Orig. název:The Reader
Pořadí v sérii: #-
Rok: 1995; v ČR 2009
Počet stran: 189
Nakladatelství: Prostor
Překlad: Tomáš Kafka

Příběh mladíka zamilovaného do mnohem starší ženy, o jejíž temné nacistické minulosti se dovídá teprve později, byl přeložen do sedmatřiceti jazyků a zfilmován. Jako vůbec první německá kniha se ocitl na vrcholu prestižního žebříčku bestsellerů New York Times.
Román německého spisovatele výmluvně ukazuje, jak těžké je v dnešním světě udržet integritu vlastního života ve všech souvislostech rodinných, milostných a mravních. Rekonstrukce osudového vztahu patnáctiletého Michaela Berga k o dvacet let starší Hanně Schmitzové osciluje mezi Proustovým uměním v nalézání trvalého detailu a Salingerovou otevřeností vůči klíčovému zážitku.(databazeknih.cz)