Březen 2016

Recenze - Harry potter a kámen mudrců (ilustrované vydání)

29. března 2016 v 13:23 | adminka |  Knihy
Autor: J. K. Rowling
Orig. název: Harry Potter and the Philosopher´s Stone
Pořadí v sérii: #1
Rok: 1997; v ČR 2015
Počet stran: 256
Nakladatelství: Albatros
Překlad: Vladimír Medek

Brýlatý chlapec s nachovou jizvou na čele, připomínající blesk - to je Harry Potter. Jedenáctiletého učedníka čarodějných umění stvořila nadaná spisovatelka J. K. Rowlingová a ze své ostrovní britské vlasti jej vyslala pro potěchu všem duším okouzleným fantazií. Vítejte i vy mezi jeho příznivci, nepatříte-li k odkouzleným nudným mudlům!(databazeknih.cz)

Recenze - Volba

27. března 2016 v 21:23 | adminka |  Knihy
Autor: Nicholas Sparks
Orig. název: The Choice
Pořadí v sérii: #-
Rok: 2007; v ČR 2016
Počet stran: 272
Nakladatelství: Ikar
Překlad: ____

Nový román od bestsellerového autora o lásce ztracené i nalezené a o volbách, které jsou někdy těžké jako život sám.
Travis Parker má vše, co by si muž mohl přát - dobrou práci, krásný dům a spoustu kamarádů na trávení volného času. Je si téměř jist, že romantický vztah by jeho pohodlný život jen zkomplikoval. Názor změní ve chvíli, kdy se jeho novou sousedkou stane Gabby Hollandová.
Přestože se k Travisovým pokusům o sblížení nejprve staví nepřátelsky, jeho nezdolnost je nakonec svede dohromady. Ale to je teprve začátek jejich dlouhé společné cesty, na jejímž konci bude jeden z nich muset volit: Jak daleko se smí zajít, aby naděje na lásku zůstala živá?(databazeknih.cz)

Únor 2016 - Knižní přírůstky

21. března 2016 v 14:50 | adminka |  Moje knihovnička

Opět menší maraton knih....

V únoru jsem si otevřela svůj oblíbený obchod a chtěla jsem si koupit jen pokračování sérií, jenže... Jakoby jste mě neznali. Ale i přes svůj zákaz jsem si jednou zašla do Levných knih, kde jsem nakoupila knihy ze svého wishlistu, které tam byly skoro zadarmo. Udělala jsem jeden skvělý nákup plný novinek a pak jsem si koupila dvě knihy, které už nikde nejsou k sehnání, jednu z antikvariátu, a druhou z obchodu, kde mají poslední kusy... Ale více níže.

Recenze - Šíleně bohatí Asiati

15. března 2016 v 21:02 | adminka |  Knihy
Autor: Kevin Kwan
Orig. název: Crazy richs asians
Pořadí v sérii: #1
Rok: 2015; v ČR 2013
Počet stran: 420
Nakladatelství: Omega
Překlad: Gabriela Pechanová

Když Newyorčanka Rachel Chu souhlasila, že na léto odletí se svým přítelem a snad i budoucím manželem do Singapuru, představovala si, že s ním stráví příjemnou dovolenou ve skromném rodinném domě. Nick jí ale zapomněl sdělit několik důležitých detailů - že dům, ve kterém vyrůstal, připomíná palác; že v dětství cestoval častěji soukromým letadlem než autem; že je zkrátka jednou z nejlepších partií v zemi.

Jakmile Rachel vystoupí z letadla, pochopí, že když se ukazuje na veřejnosti po Nickově boku, okamžitě se stává terčem zkoumavých podhledů, závisti a intrik. Její klidná dovolená se brzy mění v překážkovou dráhu, na které se musí vypořádat se starou i novou garniturou bohatých, s až příliš zvědavými příbuznými a se zákulisními praktikami lidí, jejichž hlavní starostí je šplhat vzhůru po společenském žebříčku.(databazeknih.cz)

Recenze - Deset malých nadechnutí

15. března 2016 v 11:20 | adminka |  Knihy
Autor: K. A. Tucker
Orig. název: Ten tiny breaths
Pořadí v sérii: #1
Rok: 2012; v ČR 2015
Počet stran: 304
Nakladatelství: Baronet
Překlad: Jana Pacnerová

Po tragické autohavárii, která ji připravila najednou o rodiče, přítele a nejlepší kamarádku, prchá Kacey se svou mladší sestrou Livií z Michiganu do Miami, aby tam začala nový život. Podaří se jí vybudovat novou existenci? Zbaví se trýznivých vzpomínek, které ji nepřestávají pronásledovat? A dokáže odolat záhadnému sousedovi z bytu 1D? Už sama skutečnost, že autorka K. A. Tucker vydala první knihu jako šestiletá, je zárukou poutavého a zajímavého čtenářského zážitku. (databazeknih.cz)

Recenze - Kam jsi odešla

8. března 2016 v 15:23 | adminka |  Knihy
Autor: Gayle Forman
Orig. název: Where she went
Pořadí v sérii: #2
Rok: 2011; v ČR 2015
Počet stran: 224
Nakladatelství: Yoli
Překlad: Květa Palowská

Od tragické nehody, kdy Mia navždy zmizela z Adamova života uplnuly tři roky.

Nyní každý z nich žije na opačném konci země. Miina hvězda na New Yorském Julliardu závratně stoupá a Adam díky novému statusu rockové hvězdy a slavné přítelkyni plní stránky Los Angelských bulvárů. Jednoho dne se však ocitne v New Yorku sám. Náhoda jej svede dohromady s Miou na jednu noc, která může změnit jejich životy. Jak prozkoumávají město, které se stalo Miiným novým domovem, vzpomínají na společnou minulost a otevřou své srdce nejen jeden druhému, ale i budoucnosti.

Příběh o devastaci žalem, příslibu nové naděje a znovuzažehnutí plamene lásky. (databazeknih.cz)

Leden 2016 - Knižní přírůstky

4. března 2016 v 10:52 | adminka |  Moje knihovnička

Nový rok, nová předsevzetí a samozřejmě KNIHY!!!

Leden uběhl jako nic, a během něj jsem nastřádala zase pár knih. Všimla jsem si, že během ledna vždy nasbírám méně knih, a jsem podstatně výkonnější i v četbě, než v ostatních měsícíh. Je to rozhodně škoda, a zajímalo by mě, čím to, když ještě ke všemu jsem měla v lednu zkouškové..

No každopádně jsem dostala jednu knihu opožděně k Vánocům, udělala menší objednávku. Ale snažím se plnit předsevzetí kupovat co nejméně knih a hlavně, dokupovat jen série nebo oblíbené autory.