Recenze - Můj život u sousedů

6. února 2016 v 21:18 | adminka |  Knihy
Autor: Huntley Fitzpatrick
Orig. název: My life next door
Pořadí v sérii: #1
Rok: 2012; v ČR 2014
Počet stran: 372
Nakladatelství: CooBoo
Překlad: Magdaléna Stárková

Garrettovi jsou všechno to, co Reedovi nejsou - hlasití, chaotičtí a láskyplní. A Samantha Reedová nemůže odolat a každý večer tuto úžasnou rodinu pozoruje ze svého střešního okna a touží být jednou z nich - vymanit se z područí dominantní matky a nepodřizovat svůj život jejím přáním. Avšak zdá se, že je to pouze krásný sen… až do jednoho letního večera, kdy za ní vyšplhá Jase Garrett. A všechno se změní!
Oba se potýkají s trapnostmi i krásami první lásky, Jaseova rodina Samanthu okamžitě přijme do svého středu, i když ona ho před tou svou drží v tajnosti. Vše je téměř dokonale až do okamžiku, kdy se stane něco, co změní celý její svět. A Samantha se náhle musí rozhodnout a zvolit si, kterou z obou rodin zachrání.

Fantastický debut o rodině, přátelství, první lásce a nemožnosti být věrný jediné osobě, kterou milujete, aniž byste zároveň zradili další.(databazeknih.cz)
Garrettovi a Reedovi jsou sousedé, kteří jsou jako oheň a voda. Zatímco rodina Garrettů je chudší, plná lásky a spousty dětí, Reedovi jsou elegantsní rodinka. Paní Reedová žije spolu se svými dvěma dcerami mladší Samanthou a starší Tracy, která odchází na léto pracovat a potom na vyskou školu. Jejich otec je opustil, když byly děti malé a potom už o ně nejevil zájem.
Garrettovi jsou plni ruchu ale velmi se milují, mají spoustu dětí.

Samantha každý večer Garrettovi pozoruje a částečně jim závidí. Jejich sledováním získává pocit pohody. Jednoho večera se ale na její střešní okna vyšplná nejstarší Garrettovic syn, Jase. Samantha si připadá jako ve snu a každým dnem se do něj více zamilovává. kvůli tomu, že její matka je nesnáší, tak nikomu o jejich začínajícím vztahu neřekne a brzy se navíc stává i Garrettovic chůvou ve volném čase, což ji ale velmi baví.

Pro oba je to první láska a jsou spolu velmi šťastní. Ale vše by bylo příliš dokonalé.. Samanthina matka si najde o několik let mladšího přítele, který ji také velmi ovlivňuje, Samanthina matka se totiž touží stát senátorkou, a její propaganda je až neskutečná. Samantha se touží vymanit z jejího podrůčí, přála by si, aby její matku více zajímaly její děti, než politika a její soukromí život. S Jasem je velmi šťastná až do chvíle, kdy se stane velká tragédie, která svým způsobem spojuje obě rodiny. Samantha si zoufá a neví co dělat, protože pomoci, může jen jedné..


POSTAVY:
Samantha - sedmnáctiletá dívka, která touží po mateřské pravé lásce. zamiluje se do Jase
Jase - mladík, který se se zamiluje do Samanthy, nechápe, proč se o něm ve svém okolí nezmínila. Pro svou rodinu by i dýchalOBÁLKA:

CooBoo má moc krásné obálky a ani tentokrát tomu není vyjímkou. Kniha vypadá prvním dojmem přesně tak, jaká je uvnitř. Letní romantická oddechovka, která ale skrývá s sobě daleko víc.
Ale musím se přiznat, že se mi ta originální líbí o dost víc. Pro zajímavost jsem našla ještě španělskou obálku, která je zajímavá a německou, která mi připomíná Polibek pro Annu.


MOJE HODNOCENÍ:
Po knize jsem už sahala delší dobu, ale těšila jsem se, jak si ji vychutnám v létě, což se mi i podařilo. Příběh se na počátku může zdát klišoidní, ale od poloviny knihy nabere zcela nečekané obrátky. Milá, romantická a letní oddechovka, která skrývá i tragédie ze života.
Vztah Jase a Samanthy byl celkem normální a spolu se mi líbili. Koho jsem nesnášela byl Clay Tucker a Samanthina matka. Oba spolu mi byli velmi nesympatičtí a to nemluvím o tom, jak se mi protivilo její chování a myšlení jen na sebe.
Pozvolný začátek se v půli změnil na velmi zajímavý příběh. Druhá polovina byla napínavá a bohužel pravdivá. Akorát konec mě mírně zklamal, čekala jsem nějaké vysvětlení nebo třeba epilog po letech, ale nic.
Na začátku jsem byla trošku zmatená z tak velkého množství postav (Jaseových sourozenců) a jejich jména vám neřeknu doteď z hlavy, ale ty nejdůležitější jsem si zamapatovala :D

Rozhodně mohu knihu jen doporučit, je to příběh o první lásce, síle přátelství, reálnosti světa, politice, rodině.

85%

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 dadainka dadainka | Web | 7. února 2016 v 4:29 | Reagovat

Dám tomu šanci, zní to zajímavě.

2 Mimi Mimi | 12. února 2016 v 9:28 | Reagovat

cetla jsem uz pred delsi dobou :) a velice se mi libila

3 Lucka Lucka | Web | 22. února 2016 v 14:03 | Reagovat

85%, uf asi bych s tím lehce nesouhlasila. Už je to delší dobu co jsem to četla, ale co si pamatuji mco mě to neoslovilo.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama