Leden 2016

Čtení knižních restů 2

30. ledna 2016 v 19:08 | adminka |  Moje knihovnička

Čtení knižních restů podruhé

V loňském roce jsem se přidala k tomuto projektu a bohužel jsem moc rstů nepřečetla a co horšího, nakoupila jsem tolik nových knih, které jsem nestihla přečíst, že bych se měla stydět a nastavit si zákaz nákupu nových knih minimálně na 5 let. Ale znáte mě, to prostě nejde.
Na tento rok jsem se rozhodla opět zapojit a tentokrát být lepší. Nenastavím si více knih, protože jako pracující student mám méně času než dřív, ale rozhodně se nevzdám bez boje!
V loňském roce jsem si stanovila 12 knih, ze kterých jsem přečetla jen 4 knihy. Ale přečetla jsem i některé jiné starší knihy, takže ze sebe až tolik špatný pocit nemám.

Recenze - Báječný svět shopaholiků

30. ledna 2016 v 18:30 | adminka |  Knihy
Autor: Sophie Kinsella
Orig. název: The Secret Dreamworld of a Shopaholis
Pořadí v sérii: #1
Rok: 2000; v ČR 2002
Počet stran: 360
Nakladatelství: Metafora
Překlad: Jiřina StárkováALKOHOLIK nemůže žít bez pití, WORKOHOLIK bez práce a SHOPAHOLIK bez nákupů! Rebecca Bloomwoodová, mile praštěná hrdinka této knihy, je přímo živoucím důkazem shopaholika. Radí lidem, jak nakládat s penězi, ale sama vězí po uších v dluzích. Nedělá totiž nic jiného, než vášnivě nakupuje. Pracuje jako redaktorka v nepříliš známých novinách zaměřených - ta ironie! - na spoření, investování a vůbec rozumné nakládání s financemi. Pokud ale Rebecca něco zoufale neovládá, pak je to právě hospodaření s penězi. Nemůže sedět v kanceláři, aniž by přitom nemyslela na nákupy, nemůže jít po ulici, aby nevešla do obchodu, a nemůže do něho vstoupit, aby něco nekoupila. A protože se jí nadevše líbí pěkné věci a prahne po oblečení světových značek, není divu, že její úvěry a dluhy rostou do nebe a poštovní schránka přetéká stále výhrůžnějšími upomínkami. Začarovaný kruh lží a beznaděje, z něhož zdánlivě není úniku, se rozšiřuje. Nakonec pomůže nečekaná náhoda. Stačí jeden článek v celostátních novinách, jedno šokující pozvání do televize a jeden nepřítel, z něhož se náhle vyklube nejlepší přítel. Vlastně "přítel" možná není to nejlepší slovo Když totiž dotyčný gentleman konečně pozve Rebeku na večeři, oba zjistí, že čistě náhodou..(databazeknih.cz)

Knižní výzva na rok 2016

1. ledna 2016 v 23:53 | adminka |  Moje knihovnička

Moje knižní výzva na rok 2016

Kolik knih jsem stanovila pro letošní rok?
Tuto výzvu vymyslela Ells. Letos se zúčastňuji podruhé a v loňském roce jsem si stanovila 30 knih, které jsem stihl přečíst. První navýšení na 50 knih jsem ale nezvládla. Byla jsem pozadu jen 10 knih, ale o tom už bude vlastní článek..
Každoádně mám nesmírnou touho číst a jsem moc zvědavá, zda letos překonám limit. Držte mi palce a rozhodně mi napište, kolik knih jste si stanovili vy!

Knižní novinky: Prosinec 2015

1. ledna 2016 v 22:59 | adminka |  Právě vychází

Opožděné prosincové novinky

V lednu prosincové novinky? Nepřeskočilo mi, opravdu ne, jen jsem nestihla přidat tento rozpracovaný článek a myslím, že tyto knihy rozhodně stojí za zmínění. V prosinci vyšlo méně knih než v jiných měsících ale i tak to byly opravdu zajímavé tituly. Posuďte sami!