Září 2015

Recenze - První

22. září 2015 v 16:07 | adminka |  Knihy
Autor: Kiera Cass
Orig. název: The One
Pořadí v sérii: #3
Rok: 2013; v ČR 2015
Počet stran: 336
Nakladatelství: CooBoo
Překlad: Jana Montorio Doležal

Když byla America vybrána do Selekce, ani ve snu by ji nenapadlo, že by se ocitla na dosah samotné koruny, natož k srdci prince Maxona. S blížícím se koncem soutěže narůstají hrozby za branami paláce a America si uvědomuje, jak je lehké všechno ztratit a jak těžce bude muset za svou budoucnost bojovat. (databazeknih.cz)

Recenze - To nejlepší z nás

15. září 2015 v 8:22 | adminka |  Knihy
Autor: Nicholas Sparks
Orig. název: The best of me
Pořadí v sérii: #-
Rok: 2011
Počet stran: 304
Nakladatelství: Ikar
Překlad: Dana Stuchlá

Dawson Cole se už v dětství rozhodl, že nepůjde ve stopách svých předků - zločinců a kriminálníků, a v sedmnácti letech proto utekl z domova. Útočiště našel u ovdovělého podivína a automechanika Tucka Hostetlera. Rodina Amandy Collierové naopak patří v městečku Oriental k městské honoraci a na svou dceru klade jen ty nejvyšší nároky. Ona má však své představy o životě a nic nedbá toho, že chlapec, do kterého se zamiluje, je z opovrhované rodiny. Nepřízeň i nešťastná nehoda však mladé lásce nepřejí…
Když Tuck Hostetler umírá, jeho posledním přáním je, aby se Amanda a Dawson sešli na pohřbu - po pětadvaceti letech. Společné vzpomínky na chvíli sice vzbuzují zdání, že snad existuje nekonečná láska. Jenomže život je o poznání komplikovanější a někdy je nutné vzdát se toho nejcennějšího, co máme. (databazeknih.cz)

Knižní novinky: Září 2015

11. září 2015 v 19:39 | adminka |  Právě vychází

Září, první podzimní měsíc plný knižních bomb!

A už nám začalo září, pěkně studené abych byla přesná. No ale vše lepší než ty hrozná horka. Každopádně nakladatelství s tím počítalo, a tak, abychom se nenudili pro nás připravili báječné knihy. Tak se pohodlně usaďte, začínáme!
Mně rozhodně neuniknou knihy od CooBoo, Yoli, Ikaru, Baronetu, Teď už tě vidím a Mandolína kapitána Correliho. To je velká kupa teda :D

Srpen 2015 - Knižní přírůstky

9. září 2015 v 6:09 | adminka |  Moje knihovnička

Poslední prázdninový měsíc

A je po letních prázdninách! Přišlo mi, že to neskutečně uteklo, co říkáte? Jako bych včera plánovala, co budu číst v létě a dnes? Už pomalu chystám shrnutí.
Srpen byl velmi bohatý měsíc na knihy, vzhledem k tomu, že jsem v červenci nekoupila žádnou knihu, jsem to musela napravit. A to jsem tolik úžasných knih nekoupila! Takže sečteno podtrženo 17 nových knih, z toho jeden recenzní výtisk a spousta knih ve slevě. No nemám ze sebe radost, vzhledem k počtu nepřečtených knih, ale kdo by těmto kráskám mohl odolat?

Recenze - Fantom opery

7. září 2015 v 19:35 | adminka |  Knihy
Autor: Gaston Leroux
Orig. název: Le Fantôme de l'Opéra
Pořadí v sérii: #-
Rok: 1910
Počet stran: 273
Nakladatelství: Omega
Překlad: Jiří V. Svoboda

Krásná zpěvačka Christina má dva nápadníky. Jedním z nich je přítel z dětství Raoul de Chagny a druhým jakýsi tajemný hlas, který dívka považuje za Anděla hudby. Jenže nádherný cherub existuje jen v její mysli. Ve skutečnosti dívka okouzlila tajuplného a mstivého fantoma opery… Román se dočkal nesčetného množství filmových, divadelních i muzikálových inscenací - jednu z nejznámějších napsal v roce 1986 Andrew Lloyd Weber. Motiv tajuplného fantoma kroužícího po divadle byl a je také zdrojem inspirace pro další literáty.(http://www.knihyomega.cz)