Knižní novinky: Srpen 2015

2. srpna 2015 v 23:56 | adminka |  Právě vychází

Srpnový nášup nových knih

Máme tu srpen, druhý měsíc letních prázdnin a s ním obrovský nášup skvělých knih. Jak si nemám kupovat nové knihy, když vychází tak dobré tituly? No každopádně zatímco tento článek přidávám na net, chystám se na dovolenou, takže se i předem omlouvám, že menší aktivitu, ale každopádně pro Vás teď rychle chystám články, které bych ráda přednastavila tak, aby blog žil i tak. Každopádně když budete chtít, ráda udělám článek i o mé dovolené.

No ale to jsem se zase zakecala.. Tak zpět ke knihám, CooBoo se probralo k životu už v červenci a teď pokračuje slušnou dávkou perel, no posuďte sami a napište mi, které knihy zaujaly právě Vás! Mě zaujaly všechny knihy od CooBoo, Afer, Čas odejít.  • COOBOO

Isla a šťastné konce - Stephenie Perkins - 1.8.2015

Může vydržet láska z města, které nikdy nespí? Isla je beznadějná romantička. Během prvního roku studia na americké škole v Paříži se zakoukala do introvertního kreslíře Joshe. Poté, co se v létě potkají na Manhattanu, to vypadá, že románek by mohl být skutečnější, než si Isla kdy vysnila. Ale když se vrátí do školy ve Francii, Josh a Isla mají najednou spoustu problémů, se kterými se musí poprat každý mladý pár. Na pořadu dne jsou rodinná dramata, nejistota, co bude po maturitě dál, a velmi reálná skutečnost, že je volba vysoké školy rozdělí.

Divotání - A. G. Hovard - 17.8.2015

Alyssa Gardnerová propadla králičí dírou a postavila se pentlochňapovi. Zachránila život Zachovi, klukovi, kterého miluje, a unikla intrikám zvráceně svůdného Morfea i pomstychtivé Červené královny. Teď musí odmaturovat, přežít maturitní ples a pak může nastoupit na vysněnou prestižní uměleckou školu v Londýně. Všechno by to bylo snazší, kdyby její matka, již právě propustili z ústavu pro duševně choré, nebyla tak přehnaně podezíravá a starostlivá. A mnohem snazší, kdyby se Morfeus jednoho dne neobjevil v její škole, aby ji nalákal na další nebezpečné dobrodružství v ponuré Říši divů - kam sama (tak trochu) patří. Alyssa se musí vyrovnat s jeho znepokojující přítomností ve skutečném světě a zároveň se pokouší Zachovi prozradit pravdu o minulosti, kterou zapomněl. Záblesky z Říše divů se postupně dostávají do jejích obrazů a vlastního života, Červená není daleko! Pokud Alyssa zůstane ve světě lidí, vystaví nebezpečí Zacha, své rodiče a všechny, které miluje. Ale když znovu projde králičí dírou, bude muset čelit smrtící bitvě, která by ji mohla stát mnohem víc než jen vlastní hlavu.

Čemu jsem věřila - Huntley Fitzpatrick - 24.8.2015

Gwen Castleová si vždycky představovala, jak jednoho krásného dne opustí ostrov, na kterém vyrůstala. Ostrov, kde se mimo letní sezonu nic zajímavého neděje, kde potkává stále ty samé tváře a kde se nic neutají. Ovšem toto léto bude vše jinak, protože na ostrov přijíždí na letní brigádu Cassidy Somers, kluk, kterého Gwen nechtěla už nikdy vidět. Zatímco on je neuvěřitelně pohledný a pochází z bohaté rodiny, její rodiče se celý rok dřou, aby dokázali splatit účty za léčbu Gwenina bratra. Zdá se, že nemohou být odlišnější - navíc mezi nimi jako bouřkový mrak visí událost, která se stala na jaře a na niž by Gwen nejraději zapomněla. Ale společná brigáda a dlouhé léto dokáží zázraky.
Román plný touhy, lítosti, humoru a obtížných rozhodnutí od autorky knihy Můj život u sousedů.

Skleněný trůn - Sarah J. Mass - 31.8.2015

Srdce z ledu. Vůle z oceli. Nelítostný boj začíná.
V temných a špinavých solných dolech Endovieru si doživotní trest odpykává osmnáctiletá dívka. Celaene byla od dětství trénovaná k jednomu jedinému úkolu - stát se tím nejlepším zabijákem na světě, rychlým, tichým, neodhalitelným a všehoschopným. Ale udělala chybu. Nechala se chytit.
Korunní princ jí nabídne poslední šanci: Svobodu výměnou za velkou oběť. Musí ho reprezentovat v turnaji, kde se proti sobě postaví 24 šampionů, těch nejlepších vrahů a zlodějů z celé země. Bude to boj na život a na smrt. Pokud zvítězí, bude volná. Ovšem její soupeři umírají nejen při soubojích, ale i za tajemných okolností - Celaene teď o svůj život bojuje nejen s nimi, ale i s něčím tajemným a děsivým, co se skrývá v pozadí.

  • YOLI

After 1: Polibek - Anna Todd - 7.8.2015

Tessa má všechno - žije v láskyplném prostředí, má chápající rodiče a taky kluka snů, laskavého, milého, kterého jí závidí všechny kamarádky. Lepšího už si ani nemohla přát potkat. Tessin snový svět ale náhle změní jediné setkání. Hardin je pořádně drzý kluk, s nepřeslechnutelným, nafoukaným britským akcentem, nezapomenutelným rozcuchem, tetováním a piercingem ve rtu. Tessa si nemůže pomoct - Hardin je zkrátka jiný než ostatní... A to po všech stránkách - dovede být i pěkně krutý. Neměla by ho spíš nenávidět? Neměla by jím Tessa pohrdat? Jak to, že se od něj nemůže odpoutat? Nedokáže to - i přes všechny jeho chyby a prohřešky. Intenzivní vášnivou blízkost střídají neustálá Hardinova zmizení. Může takhle vůbec vypadat láska? Tessa sama nevěří, že by takový vztah mohl fungovat. Ale jde odolat jeho polibku?

  • IKAR

Čas odejít - Jodi Picoult - 3.8.2015

Jenna se nikdy nevzdala naděje, že jednou najde svoji mámu Alici. Ta totiž zmizela, když její kolegyni v rezervaci udupal slon. Anebo to bylo celé jinak? Alice studovala chování slonů v Africe, když však poznala Jennina otce, vrátila se s ním do Ameriky, kde společně vedli sloní rezervaci. A jednoho dne, když zemřela za záhadných okolností jejich kolegyně, Alice zmizela. Jenna byla tehdy ještě maličká, přesto celé ty roky touží matku najít. Nevěří totiž, že by ji jenom tak opustila. Jde za vědmou, najme si soukromého detektiva, zkouší cokoliv, jen aby celé záhadě přišla na kloub. Někdy se však i zdánlivě jasné odpovědi mohou docela zamotat a svět nemusí být takový, jaký se zdá.

  • MOTTO

Cesta ze ztracena - Cecelia Ahern - 10.8.2015

Přemýšleli jste někdy nad tím, kam mizí věci, které zničehonic nemůžete najít? Sandy Shorttová je hledáním doslova posedlá. V dětství obracela dům vzhůru nohama ve snaze najít zatoulané ponožky či milovaného medvídka, jako dospělá pátrá po pohřešovaných osobách. Jednoho dne však při ranním běhání sama zmizí - a ocitne se na místě, které podvědomě hledá celý svůj život, ve světě, kde žijí všichni, po nichž kdy neúspěšně pátrala. Sandy se spřátelí s obyvateli městečka jménem Zde, kteří se ji snaží připravit na to, že se domů už nikdy nevrátí. Mladá žena je však odhodlaná najít "cestu ze ztracena" za každou cenu - kvůli sobě, pohřešovaným i jejich stále čekajícím rodinám. Podaří se jí to nakonec?

  • HOST

Co jsem to udělala? - Amanda Prowse - 13.8.2015

Zničili byste rodinu, abyste zachránili své děti?
Kathryn je žena ředitele prestižní školy. Je dokonalým obrázkem matky a manželky, která žije spokojený a naplněný život. Život, který jí budete závidět.
Dnes ráno připraví snídani pro svou rodinu a vypere prádlo.
Dnes odpoledne zastřihne květinové záhony a upeče koláč na synův kriketový zápas.
Dnes večer si klekne před svého manžela a bude čekat na jeho soud.
Za každé porušení pravidel ji stihne trest.
Její tělo je pokryté jizvami.
Kvůli dětem nikdy nevydá ani hlásku.
Dnes v noci Kathrynina trpělivost přeteče.
Vyndá z kapsy nožík a muže, který ji šestnáct let týral, zabije.
Zítra ji čeká vězení, soud a ztráta dětí.
Ještě pořád jí závidíte?
Příběh vypráví o tom, jak Kathryn zkouší znovu vybudovat svůj život a usmířit se s dětmi, které se jí odcizily. Povznášející román o vnitřní síle, přátelství a houževnatosti lidského ducha.

Dívka v pavoučí síti - David Lagercrantz - 27.8.2015

Čtvrtý díl světového fenoménu Milénium
Mikael Blomkvist a Lisbeth Salanderová opět spolu
Časopis Milénium má nové majitele a jeho kritici tvrdí, že Mikael Blomkvist je vyhořelý a že uvažuje o změně zaměstnání.
Pozdě v noci Blomkvistovi zavolá profesor Frans Balder, přední odborník na výzkum umělé inteligence. Balder mu tvrdí, že pro něj má důležité informace o americké zpravodajské službě a že byl v kontaktu s výbornou mladou hackerkou, která se podobá někomu, koho Blomkvist velice dobře zná.
Mikael Blomkvist doufá v exkluzivní reportáž, kterou on i Milénium tak zoufale potřebuje. Lisbeth Salanderová má jako obvykle své vlastní plány. Ale nadešel čas, aby se jejich cesty ještě jednou zkřížily.

  • ARGO

Atlanstký mor - A. G. Riddle - 15.8.2015

Světem se přehnala smrtící pandemie. Skoro miliarda lidí zemřela - a ti, které atlantský mor nezabil, procházejí přeměnou na genetické úrovni. Někteří se překotně vyvíjejí, ostatní degenerují. Vyspělé státy nabízejí zázračný lék jménem orchidea, ten však jen zmírňuje příznaky choroby. Immariové naopak přicházejí s vizí světa obývaného geneticky nadřazenými přeživšími - novým lidským druhem připraveným naplnit svůj osud. Nelítostná válka, která nejspíš smete současného člověka z povrchu zemského, se blíží. Poslední naděje na záchranu lidstva spočívá v nalezení skutečného léku na atlantský mor. Doktorka Kate Warnerová k němu hledá klíč v dávné minulosti, v době, kdy se lidský genom měnil do současné podoby. A objevuje pravdu, která je více než šokující…

  • SLOVART

Bestiář Harryho Pottera - 17.8.2015

Mozkomorové a domácí skřítci, jezerní lidé a draci čínští ohniváči - to je jen pár příkladů kouzelných tvorů a strašidelných monster, jimiž spisovatelka J. K. Rowlingová zabydlela kouzelný svět Harryho Pottera. Tvorové a zvířata, jimiž se hemží knihy a filmy o Harrym, jsou zábavní, velkolepí, děsiví i láskyplní. Jsou stejně různorodí, jako povahy studentů Školy čar a kouzel v Bradavicích. Kniha Bestiář Harryho Pottera nabízí zasvěcený a komplexní vhled do fascinujícího procesu, během něhož se podařilo přivést tento zvěřinec v rámci veleúspěšné série filmů o Harrym Potterovi k životu. Detailní profily všech tvorů obsahují vzácné výtvarné koncepty, zákulisní fotografie a tajné recepty filmařů z archivu společnosti Warner Bros. Knihu doplňuje samostatný plakát s portréty všech tvorů a interaktivní katalog Velkoprodejny Mžourov. Koupě této nádherné sbírky se prostě stává povinností fanoušků Harryho Pottera bez ohledu na věk.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jannah Jannah | Web | 3. srpna 2015 v 0:09 | Reagovat

Docela mě zaujala Dívka v pavoučí síti a Co jsem to udělala. Fuu, teď toho mám na čtení dost, ale na tyhle se ještě v budoucnu podívám! :)

2 Mimi Mimi | 3. srpna 2015 v 19:22 | Reagovat

Zaujalo me :

After 1 Polibek
Isla a štastné konce
Zpovědi podezřelé
Divotání
Čemu jsem věřila
Cesta ze ztracena
Jedovatá slova

je toho zase mraky :D vubec nestiham číst :) kampak jedes na dovolenou :) urcite bys nejaky mali info clanek o dovče udělat mohla :)

3 sabca sabca | Web | 4. srpna 2015 v 0:12 | Reagovat

[2]: jedu do Turecka :) a článek udělám moc rada :) taky nrstiham vůbec číst a tolik skvělých knih pořad vychází :D

4 Mimi Mimi | 5. srpna 2015 v 14:21 | Reagovat

bych potrebovala par mesicu kdy by se mi nelibila ani jedna kniha :D

5 Miti Miti | E-mail | Web | 5. srpna 2015 v 22:12 | Reagovat

Tak z těhle knih jsem slyšela jen o Skleněném trůnu a ten se mi líbil a líbí pořád, takže to si přečtu :3 ale ani zbytek nevypadá špatně :) Dočtu série, co mám rozečtené a jde se na to! :D

6 Ronnie Sparks Ronnie Sparks | E-mail | Web | 6. srpna 2015 v 22:05 | Reagovat

Čas odejít a co jsem to udělala...tyto dvě bych chtěla :)

7 Anie Anie | Web | 7. srpna 2015 v 10:55 | Reagovat

Kniha Co jsem to udělala mě asi zaujala nejvíc. Ostatní však vypadají taky dobře. Pořád vychází tolik zajímavých knih, ale i kdyby je člověk chtěl všechny přečíst nestačí mu života...Což je škoda

8 Aires Aires | Web | 9. srpna 2015 v 14:36 | Reagovat

Taková kupa zajímavých knížek :) Těším se na Skleněný trůn, Divotání a zaujala mě i Cesta ze ztracena :) Přeju ti krásnou dovolenou :)

9 Terry a Tess Terry a Tess | Web | 10. srpna 2015 v 9:04 | Reagovat

Tyhle knížky mě zaujaly, zřejmě ze brzy stanou součástí mé knihovny :)
Čas odejít a Skleněný trůn.

Jště jsem nečetla Šepotání, ale zálusk mám i na Divotání :)

Mimochodem, viděla jsem ediční plán CooBoo, budu muset začít dost razantně šetřit :D

10 Sabča Sabča | Web | 20. srpna 2015 v 9:48 | Reagovat

[5]: Na ten Skleněný trůn jsem velmi zvědavá :-)

[8]: Díky Aires, dovolenou jsem si moc užila, brzy dám článek o Turecku, tak se můžete těšit :-)

[9]: Četla jsem ediční plán od CooBoo a teda nádhera! Už se nemůžu dočkat, a to jsem si říkala, že CooBoo ze začátku roku moc nevydávalo, konec roku nám to vynahradí :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama