Srpen 2015

Recenze - Topím se v tobě

30. srpna 2015 v 19:29 | adminka |  Knihy
Autor: Jasinda Wilder
Orig. název: Falling into you
Pořadí v sérii: #1
Rok: 2013
Počet stran: 296
Nakladatelství: Ikar
Překlad: Jana Jašová

Nebyla jsem vždycky zamilovaná do Coltona Callowaye. Nejdřív jsem milovala jeho mladšího bratra Kylea.
Osmnáctiletá Nell Hawthornová se zamiluje do dlouholetého kamaráda z dětství Kylea Callowaye. Jejich mladá láska je krásná a budoucnost plná příslibů, avšak jen do osudného dne, kdy Kyle tragicky zahyne. Jeho náhlý odchod Nell navždy změní. Na Kyleově pohřbu potkává jeho staršího bratra Coltona. Oba jsou v nelehké životní situaci a zranitelní jako nikdy dříve. Po roce se jejich cesty zkříží znovu, tentokrát v New Yorku. Nell se ještě stále nesmířila s Kyleovou smrtí. Colton se Nell snaží přiblížit, ale nedaří se mu to, přesto ji však nedokáže pustit z hlavy. Cestu k sobě nenacházejí snadno, oba tíží vlastní tajemství.(databazeknih.cz)

Recenze - Danteho holka

28. srpna 2015 v 7:32 | adminka |  Knihy
Autor: Courtney Cole
Orig. název: Dante´s girl
Pořadí v sérii: #-
Rok: 2012
Počet stran: 288
Nakladatelství: CooBoo
Překlad: Martina Buchlová

Reece Ellisová, sedmnáctiletá americká středoškolačka, už od deseti let tráví každé léto s tátou v Londýně. A každé léto se s ním k uzoufání nudí. Samozřejmě ani v nejmenším neočekává, že by se v tomhle ohledu mohlo něco změnit, tedy aspoň do té doby, dokud na holandském letišti, odkud má pokračovat do Londýna, doslova nevrazí do pohádkově krásného Danta Gilibertiho a její let není z nejasných příčin zrušen. To se pak před ní rozprostře vidina úplně jiného léta. Léta na malebném středomořském ostrůvku, navíc ve společnosti Danteho, ze kterého se vyklube syn místního premiéra…(databazeknih.cz)

Recenze - Past

27. srpna 2015 v 16:23 | adminka |  Knihy
Autor: Andrew Fukuda
Orig. název: The Trap
Pořadí v sérii: #3
Rok: 2013
Počet stran: 352
Nakladatelství: Fragment
Překlad: Jakub Kalina

Gen, Sisy, David a Epap společně se zbylými dívkami z Misie ujíždějí vlakem neznámo kam. Bojují o holý život a snaží se zachránit jeden druhého a současně svoji jedinou naději: lék. Vědí, že šance na uzdravení jejich blízkých a na lepší svět pro všechny existuje. Stačí jen dostat se k cíli a nevběhnout do pasti.

Osud Genovi chystá i další překvapení - znovu se setkává se Září, jeho první láskou a současně tím nejnebezpečnějším protivníkem...(databazeknih.cz)

Recenze: Rosemary Beach - Hranice nevinnosti

20. srpna 2015 v 19:46 | adminka |  Knihy
Autor: Abbi Glines
Orig. název: Fallen to far
Pořadí v sérii: #1
Rok: 2012
Počet stran: 256
Nakladatelství: Yoli
Překlad: Jana Kordíková

Chceš to co bys neměl mít…
Je jí teprve devatenáct.
Je to dcera jeho nového otčíma.
Je stále naivní a nevinná, protože uplynulé tři roky strávila pečováním o nemocnou matku.
Ale pro dvaceti čtyřletého Rushe Finlaye je ona ta jediná věc, která je tabu. Peníze slavného otce, matčino zoufalství vyhrát jeho lásku a jeho šarm jsou tři důvody proč mu nikdy nikdo neřekl ne.
Blaire Wynn opustila malý farmářský domek v Alabamě poté co jí zemřela máma, aby se přestěhovala k otci a jeho nové ženě do rozlehlého domu na pláži na Floridě. Není připravená na změnu životního stylu a ví, že do tohohle světa nikdy nezapadne. A pak je tu její nevlastní bratr, se kterým jí táta přes léto nechal, zatímco se ženou utekl do Paříže. Rush je stejně tak zkažený jako je úžasný. Dostal se jí pod kůži. Blaire ví, že pro ní není dobrý a že nikdy nikomu nebude věrný. Je znuděný a má tajemství, které by Blaire neměla nikdy odhalit, ale i když tohle všechno ví…
Blaire do toho možná spadne příliš hluboko.(databazeknih.cz)

Recenze: Mezi nebem a zemí 1: Setkání s duchem

18. srpna 2015 v 16:12 | adminka |  Knihy
Autor: Stacey Kade
Orig. název: The Ghost and the Goth
Pořadí v sérii: #1
Rok: 2010
Počet stran: 216
Nakladatelství: Fragment
Překlad: Eva Brožová

Královna školy a hvězda místních roztleskávaček Alona Dareová je předurčena pro skvělou budoucnost. Její život však končí nečekaně pod koly autobusu. Všichni si myslí, že je navždy pryč, ale… Alona zůstala ve světě živých jako duch. Pouze jediný člověk ji může vnímat - spolužák a totální lúzr Will. Podaří se jim překonat vzájemnou nechuť a pomoct jeden druhému? Proč Alona neodešla skrze jasné světlo do onoho světa?(databazeknih.cz)

Červenec 2015 - Knižní a moje osobní novinky

17. srpna 2015 v 12:59 | adminka |  Moje knihovnička

Novinky z mého života, dovolená a spolupráce

Tento článek bude trošku netradiční, už jen proto, že jsem si v červenci nekoupila ani jednu knihu! Netuším, jak jsem to dokázala, ale je tomu tak. Mám ze sebe radost a ráda bych takto pokračovala, ale jak, když pro nás mají knihkupectví připraveno tolik skvělých knih?!

Knižní novinky: Srpen 2015

2. srpna 2015 v 23:56 | adminka |  Právě vychází

Srpnový nášup nových knih

Máme tu srpen, druhý měsíc letních prázdnin a s ním obrovský nášup skvělých knih. Jak si nemám kupovat nové knihy, když vychází tak dobré tituly? No každopádně zatímco tento článek přidávám na net, chystám se na dovolenou, takže se i předem omlouvám, že menší aktivitu, ale každopádně pro Vás teď rychle chystám články, které bych ráda přednastavila tak, aby blog žil i tak. Každopádně když budete chtít, ráda udělám článek i o mé dovolené.

No ale to jsem se zase zakecala.. Tak zpět ke knihám, CooBoo se probralo k životu už v červenci a teď pokračuje slušnou dávkou perel, no posuďte sami a napište mi, které knihy zaujaly právě Vás! Mě zaujaly všechny knihy od CooBoo, Afer, Čas odejít.