Červenec 2015

Recenze - Kořist

31. července 2015 v 22:25 | adminka |  Knihy
Autor: Andrew Fukuda
Orig. název: The Prey
Pořadí v sérii: #2
Rok: 2013
Počet stran: 344
Nakladatelství: Fragment
Překlad: Jakub Kalina

Jak zůstat na živu ve světě, kde jsou lidé považováni za pochoutku a všichni touží po jejich krvi? Gen a jeho lidští přátelé prchají nocí. Gena však nepronásledují jen krvežízniví lovci, ale i vzpomínky na dívku Záři, která zůstala v Ústavu pro studium glupanů. Klidným ho nenechávají ani probouzející se city k lidské dívce Sisy. Na svém útěku se dostanou až do lidské komunity žijící na tajném místě vysoko v horách. Když si začnou myslet, že jsou konečně v bezpečí, události naberou nečekaný směr. Gen poznává, že nový svět, který objevili, je možná stejně zlý jako svět, který opustili. Nepřátelé se najednou valí ze všech stran. Genovi a Sisy začíná být jasné, že nemají nic než jeden druhého. Pokud se nestanou kořistí… Druhý díl strhující trilogie od Andrewa Fukudy.(databazeknih.cz)

Knižní novinky: Červenec 2015

15. července 2015 v 20:11 | adminka |  Právě vychází

První letní a prázdninový měsíc

Pro nás to znamená doba dovolených nebo ještě líp prázdnin. Pár teplých dní již letos bylo, a co je lepší než rozložit si na zahradě deku a číst knihu? Ano, lepší je rozložit si deku, číst knihu a dát si k tomu třeba zmrzlinu.. A i když si některé nakladatelství dávají v létě pauzu, řekla bych, že toto léto je přímo nabyté novými skvělými knihami.

Recenze - Hon

14. července 2015 v 16:29 | adminka |  Knihy
Autor: Andrew Fukuda
Orig. název: The Hunt
Pořadí v sérii: #1
Rok: 2012
Počet stran: 304
Nakladatelství: Fragment
Překlad: Jakub Kalina

Jak zůstat na živu ve světě, kde jsou lidé považováni za pochoutku a všichni touží po jejich krvi?

Pravidla jsou jasná: nesmát se, nepotit se, neupozorňovat na sebe. A hlavně - nezamilovat se do jedné z nich!
Gen se liší od všech ostatních. Nedokáže běžet rychlostí blesku, sluneční světlo ho nezabije a nemá neukojitelnou touhu po krvi. Není upír, je člověk. Je vybrán, aby se zúčastnil honu na poslední lidi. Jeho pečlivě utajovaný život se hroutí. Skupina bezcitných lovců začíná tušit, že s ním není něco v pořádku. Seznámení s dívkou v něm probudí city, které do té doby neznal.
Gen našel něco a někoho, za co má cenu bojovat, a jeho potřeba přežít ve světě plném nemilosrdných dravců je stále silnější...(databazeknih.cz)

Červen 2015 - Knižní přírůstky

7. července 2015 v 19:14 | adminka |  Moje knihovnička

První letní měsíc, narozeniny

Rok se s rokem sešel a můj blog oslavil své první narozeniny. Ano, nijak jsem je neslavila, nenapsala článek ale to neznamená, že jsem na to nemyslela. Avšak čas byl v poslední době hodně proti mně, k tomu se přidali nějaké problémy a to jak jistě všichni známe je zabiják.
Ovšem co je pro mě skvělou zprávou, je to, že mě přijali na vošku, obor žurnalistika, můj sen již od doby, co jsem byla malá holčička. A co to tedy znamená? Že budu mít méně času, ale za to, jak tedy doufám, budou mé články lepší a lepší. Držte mi palce a vězte, že tu stále budu, číst, psát nebo vymýšlet nové články.

Knižní plány na léto 2015

1. července 2015 v 20:05 | adminka |  Moje knihovnička

Letní čtecí výzva

A po roce jsem zpět s tímto článkem. Stejně, jak tomu bylo minulý rok, jsem se i letos rozhodla zveřejnit seznam knih, které bych ráda během léta přečetla. Vloni jsem si stanovila 16 knih, ze kterých jsem přečetla jen 9, a to ještě ne všechny ze seznamu (nevím jak u Vás, ale já si nedokáži naplánovat, co budu, kdy číst).