Červen 2015

Recenze - Cinder

24. června 2015 v 20:35 | adminka |  Knihy
Autor: Marissa Meyer
Orig. název: Cinder
Série: Měsíční kroniky
Pořadí v sérii: #1
Rok: 2012
Počet stran: 400
Nakladatelství: Egmont
Překlad: Jana Zejmanová

Rušné ulice Nového Pekingu se hemží lidmi a androidy. Populaci devastuje smrtící nákaza. Z vesmíru tomu přihlížejí krutí měsíční lidé, kteří čekají na správný okamžik. Nikdo netuší, že osud Země spočívá v rukou jediné dívky...

Šestnáctiletou Cinder považuje většina lidské společnosti za nepovedenou hříčku techniky a její macecha za neúnosné břemeno. Být kyborg ale má i své výhody - mozkové rozhraní poskytuje Cinder nevšední schopnost opravovat věci (roboty, vznášedla, své vlastní nefungující součástky), díky čemuž se stane nejvyhlášenější mechaničkou v Novém Pekingu. Právě tato pověst přivede k jejímu stánku prince Kaie, který potřebuje před výročním bálem opravit porouchaného androida. Princ opravu v legraci nazve otázkou národní bezpečnosti, ale Cinder má podezření, že věc je mnohem vážnější, než jí je princ ochoten prozradit.
Cinder touží udělat na prince co nejlepší dojem, ale se všemi plány je konec, když se její mladší nevlastní sestra a jediná lidská přítelkyně nakazí smrtelným morem, který sužuje Zemi už celé desetiletí. Macecha obviní z dceřiny nemoci Cinder a nabídne její tělo pro výzkum moru, což je "pocta", kterou dosud nikdo nepřežil.
Ale netrvá dlouho a vědci zjistí, že jejich nové pokusné morče je zvláštní. Chirurgové, kteří proměnili Cinder v kyborga, něco skrývali. Něco cenného.
Něco, kvůli čemu jsou někteří lidé ochotní zabíjet…(databazeknih.cz)

Recenze - Elita

20. června 2015 v 11:45 | adminka |  Knihy
Autor: Kiera Cass
Orig. název: The Elite
Série: Selekce
Pořadí v sérii: #2
Rok: 2013
Počet stran: 280
Nakladatelství: CooBoo
Překlad: Jana Doležalová-Montorio

Třicet pět dívek přišlo do paláce soutěžit v Selekci. Všechny až na šest byly poslány domů. A jen jedna se provdá za prince Maxona a bude korunována princeznou Illey.
America si pořád není jistá, kde leží její srdce. Když je s Maxonem, nechává se unášet jejich novou dechberoucí reakcí a nesní o ničem jiném, než být s ním. Ale kdykoliv vidí Aspena vykonávajícího práci strážce v paláci, je strhávána vzpomínkami na společný život, který si plánovali. Jak se skupinka zmenšila na Elitu, jsou ostatní dívky ještě odhodlanější získat Maxona - a Americe běží čas na rozhodnutí.
Právě když si je America jistá, že se rozhodla, zničující ztráta ji donutí znovu o všem začít pochybovat. A zatímco se snaží představit si budoucnost, agresivní rebelové odhodlaní svrhnout monarchii nabývají na síle a jejich plány by mohly zničit její šanci na jakýkoliv šťastný konec. (databazeknih.cz)

Recenze - Slza

14. června 2015 v 19:56 | adminka |  Knihy
Autor: Lauren Kate
Orig. název: Teardrop
Série: Atlantida
Pořadí v sérii: #1
Rok: 2013
Počet stran: 336
Nakladatelství: Yoli
Překlad: Jana Jašová

Nikdy nesmíš plakat...
Sedmnáctiletá Eureka od své milované matky ví, že její slzy mají sílu obnovit dávno ztracený kontinent Atlantidu. Nesmí nikdy uronit ani slzu! Při podivné nehodě její matka nečekaně umírá a Eureka pomalu ztrácí chuť do života. Potkává Andera, chlapce jehož oči jsou tyrkysové jako hlubiny oceánu, a který jí varuje před hrozícím smrtelným nebezpečím. Následně Eureka odhaluje starověký a děsivý příběh nešťastné dívky...
Strhující milostná epická sága plná ničivých tajemství a temné magie... ve světě, kde vlny potopy mohou každou chvíli spláchnout všechno, co je nám drahé. První díl nové série od autorky Andělů.(databazeknih.cz)

Knižní novinky: Červen 2015

12. června 2015 v 19:53 | adminka |  Právě vychází

Červnové knižní novinky

Červen je již v plném proudu a já jsem tento článek nějak pozapomněla přidat, za což se Vám moc omlouvám. Každopádně nakladatelství si pro nás připravili neskutečné lahůdky, a jaké to jsou? Podívejte se níže. Za mě osobně se nejvíce těším na druhý díl skvělé série Slza od Laren Kate, kterou jsem momentálně dočetla.

A jak se máte Vy? Doufám, že dobře a že se Vám také daří. Napište mi, jaké knihy se Vám líbí a co jste si pěkného přečetli.

Květen 2015 - Knižní přírůstky

1. června 2015 v 17:37 | adminka |  Knihy

Květnové poklady

Máme tu červen, první letní měsíc a mně nezbývá než podotknout, že polovina roku uběhla opravdu velmi rychle. Za tento rok vyšlo tolik skvělých knih a tolik báječných nás ještě čeká. V květnu jsem měla v plánu koupit si jen nové knihy, a to jsem naštěstí i splnila, až teda na na dvě přířučky, dále jsem vydržela nezajít do Levných knih a udělala jen jeden nákup u mého oblíbeného obchodu.
A jaké jsou Vaše nové knihy? Máte nějakou, kterou jsem si pořídila já?