Květen 2015

Recenze - Talisman

24. května 2015 v 19:24 | adminka |  Knihy
Autor: Nicholas Sparks
Orig. název: The Lucky One
Série: -
Pořadí v sérii: #-
Rok: 2008
Počet stran: 336
Nakladatelství: Ikar
Překlad: Martina Káňová

Mariňák Logan Thibault na své misi v Iráku najde v písku fotografii usměvavé mladé ženy. Nikdo se po ní neshání, a tak si ji Logan vezme k sobě. Od té chvíle se ho začne až nápadně držet štěstí a stane se jeho talismanem. Když se vrátí zpět do Ameriky, je už přesvědčen o tom, že ta neznámá žena drží klíč k jeho osudu. Prochodí půl země, než ji nakonec najde, ale tím vše teprve začíná. Stane se křehká a zranitelná Elizabeth jeho opravdovým talismanem?(databazeknih.cz)

Duben 2015- Knižní přírůstky

8. května 2015 v 19:06 | adminka |  Moje knihovnička

Aprílový měsíc za námi a mě přibyly zase krásné kousky

Každý měsíc si přeji, abych v tomto článku mohla napsat, že jsem si koupila maximálně dvě knihy, ale pořád se mi to nedří. Je pravda, že v minulém roce jsem měla vždy kolem patnácti knih za měsíc, a teď se držím do desítky, ale stále je to dost. Vychází tolik skvělých knih, a už teď vím, že bych si v květnu chtěla pořídit dalších 7 knih..

Knižní novinky: Duben 2015

3. května 2015 v 10:34 | adminka |  Právě vychází

Květen je ve znamená lásky, ale také skvělých knih!

V prvním týdnu v květnu naleznete ve všech kamenných knihkupectvích Dobrovský akci - slevu 30% na všechny knihy od nakladatelství Omega!
A k tomu vychází tolik skvělých knih. Mě oslovila velkrá řada z nich, tak mi držte palce, abych se ubrzdila. Ale co vy? Které knihy Vás oslovily?

Recenze - Nevítaní

2. května 2015 v 10:52 | adminka |  Knihy
Autor: Sophie Jordan
Orig. název: Uninvited
Série: - Nevítaní
Pořadí v sérii: #1
Rok: 2014
Počet stran: 304
Nakladatelství: CooBoo
Překlad: Pavla Kubešová

Genetická informace nikdy nelže. Pokud se v ní píše, že jsi vrah, jednou se jím určitě staneš.
Je rok 2021 a ve Spojených státech amerických se několikanásobně zvýšil počet vražd. Čím dál tím více lidí má totiž tzv. HTS syndrom - jejich DNA obsahuje vraždicí gen.
Davy je téměř dokonalá studentka prestižní střední školy, je krásná, chodí s úžasným klukem a je velmi talentovanou hudebnicí. Ale jednoho dne se celý její perfektní život sesype jako domeček z karet. Do jejího domu dorazí zástupci vlády a řeknou jí, že je nositelkou, tedy že je HTS pozitivní. Vlastní rodiče se jí začnou bát, přestože nikdy nikomu neublížila, vyhodí ji ze školy a ztratí všechno, co měla, o co se snažila, svou budoucnost.

Nositelů přibývá a svět, jak ho známe, se mění. Nikdo už se necítí v bezpečí. Lidi s HTS se začnou zavírat do internačních táborů. Davy má ale nakonec štěstí. Ocitne se ve speciálním výcvikovém táboře. Pokud se to dá považovat za štěstí - co z ní bude, když výcvik přežije? Vraždící monstrum? A dokáže se ubránit vlastním genům, nebo se stane vražedkyní?(databazeknih.cz)