Recenze - Čtyřka

9. dubna 2015 v 17:41 | adminka |  Knihy
Autor: Veronica Roth
Orig. název: Four: A divergent collection
Série: - Povstalecká trilogie
Pořadí v sérii: #4 (0)
Rok: 2014
Počet stran: 192
Nakladatelství: CooBoo
Překlad: Radka Kolebáčová

Dva roky předtím, než Beatrice Priorová podstoupila Obřad volby, to samé učinil i Tobias. Po svém překvapivém rozhodnutí se ocitá mezi Neohroženými - zde konečně může zapomenout na svého tyranského otce, přestat být tím ustrašeným klukem schovávajícím se v koutě a žít šťastný život, nebo si to alespoň myslí. Už jako Čtyřka přichází na to, že ani nová frakce není bez problémů - nejen že pro získání postavení jsou Neohrožení ochotni jít přes mrtvoly, ale zároveň skrývají tajemství, které by mohlo rozvrátit celý systém frakcí. O dva roky později Čtyřka cítí, že by měl něco udělat, ale stále netuší co. Teprve dívka, která jako první nováček skáče ze střechy do záchranné sítě, může vše změnit. S ní dokáže napravit celý svět. S ní by Čtyřka opět mohl být Tobiasem. (databazeknih.cz)
Tobias Eaton, šestnáctiletý chlapec, který žije v odevzdanosti jen se svým otcem. Je to samotář a nese si na bedrech velké tajemství. Jeho otec ho bije a chová se k němu ošklivě. Když jeho test předurčí, že se hodí pro frakci odevzdanost, sám v sobě má boj. Nakonec se rozhodne pro neohrožené. V prvních chvílích je tomu rád, ale nastávají i okamžiky, kdy tohoto rozhodnutí lituje. Avšak blíží se den, kdy se objetí Beatrice Priseová....

POSTAVY:
Tobias (Čtyřka) - mladík z odevzdanosti, který neměl lehké dětství. V Neohroženosti se po čase najde a ukáže všem, co v něm je.
Triss - v těchto povídkách je jen velmi málo a nic se o ní člověk nedozví. Ale i tak jsem ráda, že se tu mihla
Eric - pochází z Upřímnosti a je to pěkný hajzlík. Na obličeji má množství piercingů. Je stejně starý jako Čtyřka
Max - učitel Čtyřky, také si k němu udělal jakési pouto a snažil se mu nabídnout dobrou práci Amar - učitel Čtyřky, oba se spřátelili,

OBÁLKY:
Česká obálka a vlastně i původní se mi velmi líbí. Krásně sedí k celé sérii a zároveň provází poutem ke Čtyřkovi. Ta modrá je nádherná.


MOJE HODNOCENÍ:
Na Čtyřkovy povídky jsem se neskutečně těšila. Celá série se mi totiž moc líbila, takže tato kniha byla nezbytnost. Konečně jsem se k ní dostala a musím říct, že mě bavila. Sice už jsem předem věděla co a jak se stalo a stane, ale i tak jsem dozvěděla nové věci. Čtyřkovu postavu jsem měla jako v předešlých dílech, v oblibě. Eric mě štval a vše se neslo v duchu celé série. Kniha je napsána z pohledu Tobiase a on nás postupně seznamuje se čtyřmi kapitolami ze svého života. Mezi jednotlivými povídkami je určitá mezera ale i přesto se čtenář necítí o nic ochuzen. Jako bonus je tam pár zajímavých krátkých povídek s Triss. Krásně mě ty povídky naladily na blížící se premiéru filmu. Takže všem mohu jen doporučit.
Veronica opět potvrdila, že umí skvěle psát a těmito povídkami dopověděla příběh Tobiase. Divergence se stále řadí na mou nejoblíbenější dystopii a jsem proto ráda, že tyto povídky vyšly i u nás.
Pro zajímavost fanouškové chtěli tuto knihu také zfilmovat, ale kvůli věku Tobiasova představitele od tohoto nápadu upustili.

95%

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kata Black Kata Black | Web | 11. dubna 2015 v 1:33 | Reagovat

Ahoj,
máš fakt dobrej blog, čtu každej článek, jsou fakt super :)
Jenom jsem Vám chtěla poradit, my s mamkou nakupujem oblečení tady http://goo.gl/4I8Vja , je to sice anglicky, ale hrozně levný, takže mi to mamka koupí a sobě rovnou taky :)
Kdyžtak napište co jste ulovily ;)

2 Catharine Catharine | Web | 12. dubna 2015 v 17:24 | Reagovat

Čus všem,
jj, já si taky ráda počtu, přemejšlim o svim blogu :D
Koukala jsem na ten obchod co psala Kate Black a rovnou jsem si objednala dvoje šaty a plavky na léto, tak už se těšim.
Jinak já nakupuju spíš v českejch obchodech, asi nejlepší je tenhle http://goo.gl/ru0884 , můžu si vybrat i typ postavy.
Naposled jsem vyhrála nějakou soutež a nic jsme neplatila :)

3 Nik Nik | 30. května 2015 v 20:09 | Reagovat

Taky ji máááám!!! :D A taky ji miluju - stejně jako Čtyřku!
A na tuto knihu jsem se strašně těšila, protože v knihách jako Divergence, Rezistence a Aliance jsem se o jeho "dětství" a jeho pobytu jako nováčka v neohroženosti vůbec nedozvěděli... A musím říct, že z tebou plně souhlasím. Moc pěkná knížka, přečtená na jeden zátah!!! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama