Duben 2015

Recenze - Papírová města

28. dubna 2015 v 18:56 | adminka |  Knihy
Autor: John Green
Orig. název: Paper Town
Série: -
Pořadí v sérii: #-
Rok: 2004
Počet stran: 288
Nakladatelství: Yoli
Překlad: Veronika Volhejnová

V Paper Towns se vám dostane příběhu o dospívání. Margo už se dávno s Quentinem nebaví a přátelí se s jinými, a na škole je považována za legendu. Může za to zejména její nespoutanost a časté dobrodružné několikadenní výpravy, kdy její rodiče šílí strachy i vzteky. Jednoho dne však Margo nečekaně zaklepe na Quentinovo okno a uprostřed noci ho vtáhne do jednoho z margovského dobrodružství. Druhý den se Margo neukáže ve škole, pak ani další. A Quentin zjistí, že pro něj zanechala vodítko, jak ji najít… Quentin začne pátrat a čím víc se noří do záhadného zmizení, tím méně si je jistý, kým vlastně Margo byla a jestli ji vůbec znal. Co vlastně chce on sám? A co jsou papírová města, na která Quentin ve spojitosti s Margo neustále naráží?(databazeknih.cz)

Recenze - Nástroje smrti: Město z popela

21. dubna 2015 v 17:27 | adminka |  Knihy
Autor: Cassandra Clare
Orig. název:The Mortal instruments: City of Ashes
Série: Nástroje smrti 2
Rok: 2008
Počet stran: 396
Nakladatelství: Knižní klub
Překlad: Eva Maršíková

Clary Frayová si toužebně přeje, aby se její život vrátil do normálních kolejí. Ale co je vůbec normální, když jste lovec stínů, zabíjíte démony, vaše matka je v kómatu způsobeném kouzlem a vy najednou vidíte obyvatele podsvěta, jako jsou vlkodlaci, upíři a víly? Kdyby se Clary obrátila ke světu lovců stínů zády, mohla by trávit víc času se svým nejlepším kamarádem Simonem, ze kterého se postupně stává něco víc než jen kamarád. Lovci stínů ji však nehodlají nechat odejít, obzvláště její pohledný, avšak nesnesitelný znovunalezený bratr Jace. Navíc jediný způsob, jak by mohla Clary pomoci své matce, je najít Valentýna, nebezpečného a zákeřného lovce stínů, který je zároveň jejím otcem.
V napínavém pokračování románu Město z kostí Cassandra Clareová vtáhne čtenáře zpět do temných spárů newyorského podsvěta, kde moc znamená pokušení a láska s sebou vždy přináší nebezpečí.(databazeknih.cz)

Knižní novinky: Duben 2015

14. dubna 2015 v 16:10 | adminka |  Právě vychází

Dubnové knižní klenoty!

Tento měsíc vychází tolik báječných knih, která Vás nejvíce oslovila? Já už se nemůžu dočkat knih: Elita - pokračování Selekce, Kate a Rychle a smyslně. Co Vy?

Recenze - Čtyřka

9. dubna 2015 v 17:41 | adminka |  Knihy
Autor: Veronica Roth
Orig. název: Four: A divergent collection
Série: - Povstalecká trilogie
Pořadí v sérii: #4 (0)
Rok: 2014
Počet stran: 192
Nakladatelství: CooBoo
Překlad: Radka Kolebáčová

Dva roky předtím, než Beatrice Priorová podstoupila Obřad volby, to samé učinil i Tobias. Po svém překvapivém rozhodnutí se ocitá mezi Neohroženými - zde konečně může zapomenout na svého tyranského otce, přestat být tím ustrašeným klukem schovávajícím se v koutě a žít šťastný život, nebo si to alespoň myslí. Už jako Čtyřka přichází na to, že ani nová frakce není bez problémů - nejen že pro získání postavení jsou Neohrožení ochotni jít přes mrtvoly, ale zároveň skrývají tajemství, které by mohlo rozvrátit celý systém frakcí. O dva roky později Čtyřka cítí, že by měl něco udělat, ale stále netuší co. Teprve dívka, která jako první nováček skáče ze střechy do záchranné sítě, může vše změnit. S ní dokáže napravit celý svět. S ní by Čtyřka opět mohl být Tobiasem. (databazeknih.cz)

Březen 2015 - Knižní přířůstky

4. dubna 2015 v 20:56 | adminka |  Moje knihovnička

Březnová mega nadílka nových knih

Březen byl poměrně sympatický měsíc, co se počasí týče. Za to duben nás pěkně schladil, a to doslova. Kampak se nám schovalo sluníčko? Doufám, že již brzy vyleze a ukáže nám, jaké je jaro.
Sice jsem si slíbila, že se budu krotit, ale toto přesvědčení mi vydrželo maximálně v lednu, v únoru jsem se o něco rozšoupla a o březnu snad ani radši nemluvě... No ale každopádně ze všech knih mám nesmírnou radost a těším se na jejich četbu.