Recenze - Cesta kolem světa za 80 dní

23. března 2015 v 20:02 | adminka |  Knihy
Autor: Jules Verne
Orig. název: Le tour du monde en 80 jours
Série: -
Pořadí v sérii: -
Rok: 1873
Počet stran: 394 (e-book)

Všem známá kniha o tom, jak se Fileas Fogg vsází s členy reformního klubu, že je možné objet celý svět za 80 dní. Jeho plán se všem zdá absurdní, avšak o tom zda se mu to podaří se dočtete v této výborné knize, která v sobě skrývá napětí, dobrodružství a spoustu dalšího.(databazeknih.cz)
Phillias Fog je angličan, který je velmi chytrý ale zároveň jeho život není ničím vyjímečný. Svůj denní režim má pevně stanovený a pro každý den stejný. Na začátku příběhu přijde nového sluhu, francouze Passepartouta.
Hned ten den v Reformním klubu hovoří s lidmi, kteří jeho víru v přesnost nesdílí a když začne všechny přesvědčovat o tom, že lze podniknout cestu kolem světa za přesně 80 dní, nikdo mu nevěří. Phillias si je ale svým přesvědčením natolik jist, že nakonec přijme sázku o 20 000 liber. Ještě ten den se musí vydat na cestu spolu se svým sluhou.
V patách mu je detektiv Fix, který má podezření, že právě Fog vykradl banku.

Na cestě Philliase čeká neskutečná dobrodružství, boj s časem i přírodními živly a dokonce se vydá zachránit i mladou dámu v nesnázích. Jak toto celé dopadne?


POSTAVY:
Phillias - je klidný, milý a chytrý angličan, který má rád ve všem přesnos a pořádek. Na cestu kolem světa se vydává ale ze světa nic nevidí, jeho vášní jsou hry
Passepartout - francouz a nový sluha Foxa, svého pána si velmi oblíbí a snaží se mu pomáhat (i když to několikrát vypadá opačně)
Fix - detektiv, který je přesvědčený o Fogově vině. Při jakékoli příležitosti hází klacky pod nohy Fogovi
Aouda - málem ji v Bombaji upálili spolu s jejím mužem. Fox spolu se svým sluhou ji zachránili


OBÁLKY:
Četla jsem ji jako e-knihu, tudíž nemám obálku, ale doma mám také jedno vydání tohoto skvělého příběhu, a to z edice od Deníku, který vycházel již dávno. V současné době se připravuje od OMEGY nové vydání, na které se velmi těším.


MOJE HODNOCENÍ:
Kdo by neznal tento slavný příběh, na nějž existuje několik filmových adaptací nebo i seriálová pohádka Willy Fog. Mně se tento příběh vždy velmi líbil a tak teď jsem po e-knize hned chňapla a s chutí si ho poprvé přečetla.
Kniha je napsaná velmi svižně, stylem spíše z vyprávění a jen hrstky dialogů, takže to není žádné náročné čtení a knihu máte za den přečtenou.
Nápad Verna se mi velmi líbil a celkově jsem to četla s milým pobavením, opravdu to ve mně zanechalo příjemný pocit. Oblíbila jsem si všechny postavy a s chutí sledovala, jak cesta kolem světa probíhala.
Rozhodně Vám ji mohu jen doporučit. Ale zda si myslíte, že poslední filmová adaptace vycházela z tohoto románu, jste na omylu. Všem mohu knihu jen doporučit.

100 %

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama