Březen 2015

Recenze - Na co Alice zapomněla

31. března 2015 v 20:02 | adminka |  Knihy
Autor: Liane Moriarty
Orig. název: What Alice forgot
Série: -
Pořadí v sérii: #-
Rok: 2010
Počet stran: 432
Nakladatelství: Ikar
Překlad: Šárka Kadlecová

Alice se jednoho dne probudí s šílenou bolestí hlavy v tělocvičně, aniž by tušila co tam dělá, a navíc zjišťuje, že se jí z paměti vymazalo 10 let jejího života. To poslední, co si pamatuje je to, že čeká své první dítě se svým skvělým manželem Nickem. Ten den jí přijde, že je vše kolem ní naruby. Nejenže, už není těhotná - má dokonce tři děti, na které si vůbec nevzpomíná. Dále se dozvídá, že se svou sestrou Elizabeth velmi odcizily, její nejlepší kamarádka Sophie už není její nejlepší kamarádka, její matka si vzala jejího tchána a co nejhorší, její milovaný Nick se k ní najednou chová hrozně? Alice ničemu nerozumí a nechápe, co se s jejím životem stalo.

Recenze - Život jedna báseň

26. března 2015 v 18:09 | admink |  Knihy
Autor: Colleen Hoover
Orig. název: Slammed
Série: Slammed
Pořadí v sérii: #1
Rok: 2012
Počet stran: 264
Nakladatelství: Yoli
Překlad: Jana Jašová

Po nečekané smrti svého otce je osmnáctiletá Layken nucena být tou silnou kvůli své matce i mladšímu bratrovi. Navenek vypadá odolná a houževnatá, ale uvnitř ztrácí naději.

Na scénu přichází Will Cooper. Atraktivní, jednadvacetiletý nový soused od vedle s fascinující vášní pro recitaci poezie a jedinečným smyslem pro humor. Během několika dní vzájemného oťukávání si Will a Layken vybudují intenzivní emocionální spojení, které v Layken probudí novou naději.

Nedlouho po úžasném prvním rande jsou navráceni do reality šokujícím odhalením, jež je nutí jejich vztah okamžitě ukončit. Denní interakce jsou neskutečně bolestivé, protože se snaží najít vzájemnou rovnováhu mezi pocity, které je k sobě táhnou a tajemstvím, co je od sebe drží.(databazeknih.cz)

Recenze - Cesta kolem světa za 80 dní

23. března 2015 v 20:02 | adminka |  Knihy
Autor: Jules Verne
Orig. název: Le tour du monde en 80 jours
Série: -
Pořadí v sérii: -
Rok: 1873
Počet stran: 394 (e-book)

Všem známá kniha o tom, jak se Fileas Fogg vsází s členy reformního klubu, že je možné objet celý svět za 80 dní. Jeho plán se všem zdá absurdní, avšak o tom zda se mu to podaří se dočtete v této výborné knize, která v sobě skrývá napětí, dobrodružství a spoustu dalšího.(databazeknih.cz)

Knižní novinky: Březen 2015

14. března 2015 v 16:48 | adminka |  Právě vychází

Březnové knižní novinkyBřezen si pro nás nachystal spousta úžasných knih. Sama bych si jich koupila tolik ale snažím se držet. Jaké se stanou vašimi favority a usídlí se u Vás doma?

V březnu se na nás konečně krásně usmívá sluníčko a vyhřívá naše domovy. Mně osobně se i líp čte, protože když přijdu domů, není ještě tma a mám více energie. Jak jste na tom Vy?

A teď už k slíbnému přehedu. V březu vychází spoustu bestsellerů a celkově spousta skvělých knih. Sama mám objednané prozatím dvě a to Na co Alice zapomněla a Jamaica Lane, ale je jisté, že ještě dalších pět si koupím jen co vyjdou. Napište mi, jaké knihy se Vám zalíbily a co si o nich myslíte a hlavně, mějte se krásně!

Recenze - Počkám na tebe

12. března 2015 v 21:00 | adminka |  Knihy

Autor: J. Lynn
Orig. název: Wait for you
Série: Wait for you
Pořadí v sérii: #1
Rok: 2013
Počet stran: 424
Nakladatelství: Baronet
Překlad: Renata Heitelová

Na něco se vyplatí si počkat…

Devatenáctiletá Avery Morganstenová nastupuje na malou univerzitu v Západní Virginii, tisíce kilometrů od domova. Domnívá se, že vzdálenost jí pomůže uniknout před tím, co se jí stalo na halloweenském večírku před pěti lety, kdy se její život navždy změnil. Nyní jen musí chodit včas na vyučování, nosit na levém zápěstí náramek, nepřitahovat k sobě zbytečnou pozornost a možná si najít pár přátel, protože to by byla příjemná změna. Rozhodně ale nepotřebovala a neměla v úmyslu přitáhnout pozornost jediného kluka, jenž by mohl otřást nejistou budoucností, kterou si pro sebe naplánovala.

Něco se vyplatí prožít…

Cameron Hamilton je metr devadesát vysoký sexy bůh s oslnivě modrýma očima, jemuž ženy padají k nohám. Má pozoruhodnou schopnost vyvolávat v Avery touhy, o nichž se domnívala, že jsou jí už navždy zapovězeny. Uvědomuje si, že se od něj musí držet dál, ale okouzlující a vtipný Cam s tím zatraceným dolíčkem na tváři se objevuje všude, kam se pohne. Zaplést se s ním je nebezpečné, ale když jiskřivé napětí, které je zachvátí pokaždé, jakmile se ocitnou spolu, už nelze dál přehlížet, probudí Cam v Avery něco, o čem neměla tušení, že v ní dřímá.

O něčem by se nikdy nemělo mlčet…

Když však Avery obdrží několik výhružných zpráv a telefonátů, nemá na vybranou a musí se postavit čelem minulosti, kterou toužila pohřbít. Někdo jí totiž odmítá dovolit, aby zapomněla na tu noc, kdy se všechno změnilo. Až zničující pravda vyjde najevo, vydrápe se z ní Avery tentokrát bez jizev? A bude tu Cameron pro ni, aby jí pomohl, nebo ho stáhne s sebou do propasti?

Za něco se vyplatí bojovat…(databazeknih.cz)

Únor 2015 -Knižní přírůstky

9. března 2015 v 7:08 | adminka |  Moje knihovnička

Již druhý měsíc tohoto roku

Sice jsem se snažila krotit ale i tak jsem nakoupila velké množství knih. Ale pořídila jsem si knihu i z bazaru, kterou jsem velmi dlouho chtěla a nikde už bohužel není k dostání. Tak tedy co jsem si pořídila?

Recenze - Čísla: Na útěku

5. března 2015 v 18:11 | adminka |  Knihy
Autor: Rachel Ward
Orig. název: Numbers: Time the run
Série: Čísla
Pořadí v sérii: #1
Rok: 2009
Počet stran: 316
Nakladatelství: Egmont
Překlad: Marie Fulková

Od chvíle, kdy zemřela její matka, Jem věděla o číslech. Věděla o nich už mnohem dřív, vlastně odmalička. Když se podívala někomu do očí, registrovala v nich číslo. Ale jeho význam zjistila v den, kdy její matka zemřela na předávkování drogami. Číslo znamenalo datum úmrtí.
Jem prožívala těžké dětství. Stěhovala se od jedné pěstounky k druhé a všude si připadala jako cizinec. Nejraději se toulala sama a tak tomu bylo i v okamžiku, kdy potkává kluka, jemuž přezdívají Pavouk. Náhodné setkání jí změní život. Nachází někoho opravdu blízkého a svět se rázem stává snesitelnější. Společně se potulují kolem jednoho z londýnských kanálů, klábosí o všem možném a pomalu se sbližují. Na jednom z výletů do města se stanou svědky tragického neštěstí, které Jem předem předpoví. Oni sami katastrofě uniknou, ale ta je jen začátkem událostí, které navždy otřesou jejich životy(databazeknih.cz)