Leden 2015

Recenze - S láskou Rosie

30. ledna 2015 v 7:07 | adminka |  Knihy
Autor: Cecelia Ahern
Orig. název: Where rainbows end
Série: -
Pořadí v sérii: -
Rok: 2004
Počet stran: 445
Nakladatelství: Motto
Překlad: Tomáš a Ludmila Havlíkovi

Někdy trvá věky, než najdete toho pravého...Nejlepší přátelé Rosie a Alex se musí vinou osudu rozloučit na neurčito, aniž by si dokázali navzájem přiznat pravdu o svých citech. Jejich přátelství pokračuje dlouhé roky pouze prostřednictvím e-mailů, dopisů a dlouhých telefonních hovorů, které si vyměňují přes oceán. Žijí své vlastní životy a hledají štěstí a "poklad na konci duhy". Přijdou na to, že ho mají na dosah ruky už dávno a dostane jejich láska druhou šanci?

Recenze - Roštěnka

26. ledna 2015 v 18:56 | adminka |  Knihy
Autor: Alice Clayton
Orig. název: Rusty Nailed
Série: Cocktail
Pořadí v sérii: #2
Rok: 2014
Počet stran: 232
Nakladatelství: Mladá Fronta
Překlad: Jana Doležalová-Montorio

V pokračování Nabíječe se vztah Caroline a Simona podobá jízdě na horské dráze. Hra na společnou domácnost nebyla nikdy větší zábava... ani větší zmatek. I v práci toho má Caroline až nad hlavu - po odjezdu své šéfky na líbánky převezme vedení celé designérské firmy a navíc má na starost rekonstrukci nádherného starobylého hotelu v Sausalito. A protože její sexy přítel Simon létá fotografovat po celém světě, nezbývá jim než věřit v pravdivost rčení "láska i hory přenáší". Na skvělé milování po jeho návratech si ani jeden z nich samozřejmě nestěžuje!
Jednoho dne se však Simon rozhodne, že už má cestování plné zuby a začne trávit víc času doma. Mnohem víc. A byl by rád, aby víc času doma trávila i Caroline. Ačkoli jim však romantické eskapády jejich přátel poskytují dostatečné rozptýlení, čekají nástrahy dlouhodobých vztahů i na ně. Caroline ani Simon nechtějí sklouznout k tomu, aby svůj únik před stereotypem řešili stylem "co oči nevidí, to srdce nebolí", dokážou se tomu ale vyhnout?(databazeknih.cz)

Recenze - Hunger games: Síla vzdoru

20. ledna 2015 v 20:32 | adminka |  Knihy
Autor: Suzanne Collins
Orig. název: Mockingjay
Série: Hunger games
Pořadí v sérii: #3
Rok: 2010
Počet stran: 344
Nakladatelství: Fragment
Překlad: Zdík Dušek

Jmenuji se Katniss Everdeenová. Proč nejsem mrtvá? Měla bych být. Proti všem očekáváním, přežila Katniss hladové hry dvakrát, ale ani poté nemá klid. V zemi Panem vypuklo postání. Kapitol je naštvaný a chce pomstu. Kdo by měl za nepokoje zaplatit? Katniss. A co je nejhorší? Prezident Snow dal jasně najevo, že v bezpečí není vůbec nikdo… Bude připravovaná revoluce v čele s Katniss úspěšná? Cena může být hodně vysoká... (databazeknih.cz)

Knižní shrnutí roku 2014

18. ledna 2015 v 19:17 | adminka |  Projekty, meme

Jaké knihy jsem přečetla v uplynulém roce?


Rok 2014 je již za námi a jaký to byl pro mě rok? Musím říct, že skvělý! Zkraje roku jsem opět propadla kouzlu knih a začala jsem zase číst. V červnu jsem se dokonce odhodlala ke svému prvnímu knižnímu blogu. A už funguje půl roku a má dokonce i věrné čtenáře, což mě neskutečně těší. Mám vás všechny ráda a jsem ráda, že se na můj blog vracíte a i komentujete.

Recenze - Překroč svůj stín

15. ledna 2015 v 6:28 | adminka |  Knihy
Autor: Katie McGarry
Orig. název: Pushing the limits
Série: Pushing the limits
Pořadí v sérii: #1
Rok: 2012
Počet stran: 376
Nakladatelství: CooBoo
Překlad: Adéla Špínová

Nikdo neví, co se stalo té noci, kdy se z Echo Emersonové, populární holky, stal outsider s podivnými jizvami na rukou, o kterých si špitá celá škola. Dokonce ani Echo nezná celou pravdu, co se té strašlivé noci odehrálo. Ale byla by moc ráda, kdyby se vše vrátilo k normálu. Ovšem když se v jejím životě zjeví Noah Hutchins, hezoun v černé kožené bundě, co holky vlastně jen využívá, její svět se obrátí vzhůru nohama takovým způsobem, že si to ani v nejdivočejších snech nedovedla představit. Noah jí totiž rozumí. A pomůže jí najít odpovědi. Přitom by neměli mít vůbec nic společného. A se všemi těmi tajemstvími, která v sobě oba nesou, je v zásadě nemožné, aby byli spolu. Přesto nedovedou potlačit vzájemnou přitažlivost. A Echo se ptá sama sebe, jak daleko může zajít, aby překročila vlastní stín, a co všechno je ochotná riskovat pro kluka, který ji může znovu naučit, jaké to je, když člověk miluje.(databazeknih.cz)

Knižní novinky: Leden 2015

12. ledna 2015 v 6:10 | adminka |  Právě vychází

I v roce 2015 vychází úžasné knihy, a jaké to tedy jsou?

První měsíc tohoto roku a řekla bych, že se s novými knihami roztrhl pytel. Vychází tolik zajímavých knih, sama bych si hromadu z nich ráda přečetla nebo koupila, ale snažím se držet. A co vy? Která nová kniha Vás zaujala?
Vybrala jsem 24 snad nejzajímavějších knih.

Knižní výzva na rok 2015

10. ledna 2015 v 22:26 | adminka |  Projekty, meme

Moje knižní výzva na rok 2015

Kolik knih jsem si stanovila pro letošní rok? A jaké už jsem stihla přečíst?

Prosinec 2014 -Knižní přírůstky + co mi přinesl Ježíšek

7. ledna 2015 v 12:53 | adminka |  Moje knihovnička

Knižní nadílka od Ježíška + co jsem si koupila sama.

Vánoční měsíc je za námi a já dostala spoustu krásných dárků i knih. Neuvěřitelné, že je za námi rok 2014. A co, že jsem to tedy dostala?

Čtení knižních restů

6. ledna 2015 v 17:35 | adminka |  Projekty, meme

Máte doma na poličce také smutně hledící knihy, které neustále odkládáte pro nějaké novější?

Já mám doma poměrně velké množství knih, které čekají, než si je přečtu. Velmi se mi zalíbilo meme Cukrblika a rozhodla jsem se zapojit.

Recenze - Setkání o Vánocích

4. ledna 2015 v 17:09 | adminka |  Knihy
Autor: Abby Clements
Orig. název: Meet me under the Mistletoe
Série: -
Pořadí v sérii: -
Rok: 2012
Počet stran: 272
Nakladatelství: Argo
Překlad: Jitka Jeníková

Laurie s Rachel jsou kamarádky už od dětství a tvořívaly nerozlučnou dvojku. Teď je jim třicet pět a jedna druhé nemůže být vzdálenější; elegantní single Laurie žije v Londýně a naplno se věnuje své kariéře v módním průmyslu; Rachel žije na první pohled idylický rodinný život v Yorkshiru. Když však Rachelina tchýně potřebuje nečekaně podstoupit lékařské vyšetření v Londýně a Laurie po katastrofách v práci i v milostném životě touží po útěku, výměna adres vypadá jako to pravé ořechové. Křehká Rachel záhy čelí nástrahám velkoměsta a při tom se snaží udržet manželství a celou rodinu pohromadě; Laurie se zatím usilovně snaží spřátelit s nedůvěřivými venkovany - a zapomenout na muže, který se nejspíš rozhodl, že jí zlomí srdce.(databazeknih.cz)