Prosinec 2014

Recenze - Hunger games: Vražedná pomsta

31. prosince 2014 v 17:41 | adminka |  Knihy
Autor: Suzanne Collins
Orig. název: Catching fire
Série: Hunger games
Pořadí v sérii: #2
Rok: 2009
Počet stran: 336
Nakladatelství: Fragment
Překlad: Zdík Dušek

Katniss dosáhla vítězství v Hladových hrách aktem vzdoru proti všemocnému Kapitolu a jeho krutým pravidlům. Katniss s Peetou očekávají pomstu mocných. Překvapivé výsledky zápasu v drsné reality show však povzbudily obyvatele země Panem, aby se postavili k odporu, a v krajích se formuje odboj. Podaří se zabránit krvavému střetnutí, jehož důsledky by byly víc než hrozivé?(databazeknih.cz)

Vánoční knižní tag

29. prosince 2014 v 19:13 | adminka |  Tag

Vánoční tag trochu se zpožděním

Dnes již máme po nejkrásnějších svátkách v roce, ale stále nás ještě čeká oslava příchodu Nového roku a zároveň rozloučení s tím starým. Avšak i když už je po nadílce, stejně má většina lidí (včetně mě) stále vánoční nebo tedy spíše povánoční náladu.
Dnes jsem se pro Vás konečně rozhodla sepsat jeden tag, tak snad se Vám bude líbit a třeba si ho někdo také napíše.

Vánoce

21. prosince 2014 v 20:24 | adminka |  Projekty, meme

Tento článek jsem měla v plánu napsat prvního prosince, ale nějak mi to nevyšlo. Každopádně už máme druhou polovinu prosince a za chvilku tu jsou nejkrásnější svátky v roce - Vánoce.

Měsíc s knížkou - listopad 2014

13. prosince 2014 v 12:12 | adminka |  Projekty, meme

Podzim, pěkně ledový...


A je tu prosinec, měsíc na který se velmi těšíme z důvodu Vánoc, prázdnin a nebo jen toho, že budeme trávit čas se svými blízkými. Ovšem pro některé to znamená i spousta stresu - aby koupili všechny dárky, stihli uklidit....

Recenze - Pekáč buchet

11. prosince 2014 v 18:07 | adminka |  Knihy
Autor: Kateřina Petrusová
Orig. název: -
Série: -
Pořadí v sérii: -
Rok: 2014
Počet stran: 152
Nakladatelství: Fragment
Překlad: -

ONA
Redaktorka ženského časopisu, expertka na vaření. Miluje nové recepty, oprašuje staré po babičkách, dobrého jídla se nikdy nepřejí a je pro ni středobodem vesmíru. Sama o sobě říká, že je gastrosexuálka. Sport je pro ni nutné zlo, aby nenakynula jako její milované tvarohové buchty. Jmenuje se Klára.
ON
Adrenalinový sportovec. V létě leze po horách, v zimě po zamrzlých vodopádech. Sport je součástí jeho života a nedokáže bez něj existovat. Jeho břišní, zádové, hýžďové, no prostě všechny svaly, podle toho patřičně vypadají. Pekáč buchet může spořádat na posezení a nebude to na něm vůbec vidět. Jmenuje se Matouš.
Je vůbec možné, aby dva takto rozdílné světy fungovaly společně? Stačilo jediné včelí bodnutí a následná prudká alergická reakce, a bylo to. Náhoda je spojila dohromady, a tak na nich můžeme otestovat hned dvě lidová moudra: že láska prochází žaludkem, a že láska hory přenáší.

Další skvělé čtení od Kateřiny Petrusové, které smlsnete jako pralinku. Najdete v něm všechno, co na jejích knížkách máte rády: svérázné postavy, skvělé dialogy, nečekané zápletky. Vtip, romantiku i napětí.(databazeknih.cz)

Listopad 2014 - Knižní přírůstky

9. prosince 2014 v 21:54 | adminka |  Moje knihovnička

Takové malé Vánoce už v listopadu, aneb příprava na leden plný klasiky


Knižní novinky: Prosinec 2014

8. prosince 2014 v 19:57 | adminka |  Právě vychází

První sněhové vločky se již dotkli země, je tu Prosinec a s ním i nákupní horečka. A co vychází nového za knihy, které by stálo za hřích nekoupit?

Trošku se zpožděním přináším přehled snad toho nejzajímavějšího, co tento měsíc vychází. Avšak některá vydavatelství už má zimni spánek, ale nebojte se, protože hned od ledna otevře svá očka a vybafne na Vás velké množství skvělých knih.