Listopad 2014

Recenze - Losing it

29. listopadu 2014 v 14:38 | adminka |  Knihy
Autor: Cora Carmacková
Orig. název: Losing it
Série: Losing it
Pořadí v sérii: #1
Rok: 2012
Počet stran: 248
Nakladatelství: Jota
Překlad: Jaroslava Novotná

"Jak to, že jsem pořád ještě panna?" ztrápeně si opakuje každý den při pohledu do zrcadla Bliss Edwardsová, na první pohled úspěšná a bezproblémová studentka herectví obklopená množstvím přátel, kteří však absolutně netuší, čím se jejich pohledná a inteligentní kamarádka užírá. Hodlá skoncovat s panenstvím - jenže ten pravý stále ne a ne přijít.

V okamžiku, kdy se její sexem protřelá kamarádka Kelsey dozví, že Bliss není přes svůj "handicap" ani lesbička, ani nehodlá odejít do kláštera, navleče ji do úzkých šortek a trička s tak velkým výstřihem, jaké by si samotná Bliss nikdy neoblékla. A potom ji s prohlášením "konečně si vrzneš" odtáhne do blízkého baru, kde ji po konzumaci několika panáků na kuráž vybízí, aby si našla kvalitního milence na jedno použití. Bliss prchá zbaběle na záchod, ale cestou narazí na zajímavého mladíka jménem Garrick, zabraného do čtení Shakespeara. Neplánovaně přeskočí jiskra a Bliss má tu noc skutečně šanci prožít pohádkový sex…, ze kterého však na poslední chvíli s mnoha nepodařenými výmluvami vycouvá.

Další den ráno, první hodinu posledního semestru, Bliss málem omdlí: zjišťuje, že Garrick, který před necelými osmi hodinami ležel nahý v její posteli, je jejím novým profesorem!(databazeknih.cz)

Losing it

26. listopadu 2014 v 19:53 | adminka |  Hodnocení sérií

Na české pulty konečně dorazil bestseller Losing it! Tato série obsahuje více dílů, na které se snad můžeme těšit i v Čechách. A abych Vás i sebe více navnadila, přeložila jsem anotace dalších dílů.


Cora Carmacková

26. listopadu 2014 v 19:51 | adminka |  Autoři

Autorka bestsellerové série Losing it.


Recenze - Svůdné nebezpečí

20. listopadu 2014 v 17:03 | adminka |  Knihy
Autor: Wendy Higgins
Orig. název: Sweet peril
Série: Sweet
Pořadí v sérii: #2
Rok: 2013
Počet stran: 360
Nakladatelství: CooBoo
Překlad: Jana Jašová

Sedmnáctiletá Anna Whittová už překonala prvotní šok ze zjištění, že není obyčejnou smrtelnicí. Patří mezi potomky padlých andělů, nefily, a její osud předurčuje dávná věštba - právě ona má navždy zlomit moc démonů nad světem lidí. Otec Belial naštěstí stojí při ní, ale naoko musejí oba předstírat, že dál svádějí nevinné duše do temnot závislostí. Na otcovo přání začíná Anna s kamarádem Kopanem cestovat po světě, aby dali dohromady stejně smýšlející nefily. Jejich cesty jsou riskantní, ale na Annu číhá ještě další nebezpečí. Nedokáže zapomenout na Kaidana a její poslání ji nakonec nevyhnutelně zavede i za ním. Dokážou oba odsunout stranou touhu a soustředit se na boj proti zlu? A je jejich láska vítězstvím hlubokého citu nad démonickou přirozeností, nebo jen dalším úskalím, které jim do cesty postavil osud?(databazeknih.cz)

Rezistence a Padesát odstínů šedi - nové trailery

16. listopadu 2014 v 21:32 | adminka |  Filmy podle knih

První teaser k Rezistenci a nový trailer k Padesáti odstínům šedi


Recenze - Hunger games: Aréna smrti

11. listopadu 2014 v 19:11 | adminka |  Knihy
Autor: Suzanne Collins
Orig. název: The Hunger games
Série: Hunger games
Pořadí v sérii: #1
Rok: 2010
Počet stran: 384
Nakladatelství: Fragment
Překlad: Zdík Dušek

Vítězství znamená slávu a bohatství. Prohra znamená jistou smrt. Hladové hry začínají… Dokázali byste přežít v divočině, když se všichni snaží o to, abyste nespatřili další úsvit? V troskách země, kdysi známé jako Severní Amerika, se rozkládá Panem s nablýskaným hlavním městem Kapitolem a dvanácti okolními kraji. Kapitol jim vládne krutou a tvrdou rukou a udržuje si jejich poslušnost tím, že je nutí, aby každý rok vysílaly jednoho chlapce a jednu dívku ve věku mezi dvanácti a osmnácti lety jako účastníky Hladových her - boje na život a na smrt živě přenášeného televizí. Šestnáctiletá Katniss Everdeenová, která bydlí sama se svou matkou a mladší sestrou, považuje účast ve hrách za rozsudek smrti, když se nabízí jako dobrovolnice, aby nahradila svou sestru, jejíž jméno bylo vylosováno pro letošní ročník. Katniss se ale už v minulosti ocitla na pokraji smrti - a je odbornicí na přežití. Aniž by chtěla, stává se soutěžící. Má-li však vyhrát, musí učinit řadu rozhodnutí, která staví přežití proti lidskosti a život proti lásce.(databazeknih.cz)

Měsíc s knížkou - říjen 2014

9. listopadu 2014 v 21:33 | adminka |  Projekty, meme

A je tu můj druhý měsíc s knížkou


Říjen 2014 - Knižní přírůstky

5. listopadu 2014 v 20:55 | adminka |  Moje knihovnička

A je tu další knižní nadílka - už říjnová!!


Book Creatures of the Night Tag

3. listopadu 2014 v 18:56 | adminka |  Tag

Tento tag pochází od Kat z Katytastic, a přivedla mě na něj Sima z Only in dream. Takový malý Halloweenský tag, sice ho přidávám opožděně, ale nějak jsem pozapomněla ho sem dát, tak snad mi to odpustíte.

A co jde? Vyjmenoval oblíbené knihy, ve kterých se nacházejí nadpřirozené bytosti.