Recenze - Svůdné zlo

21. října 2014 v 18:57 | adminka |  Knihy
Autor: Wendy Higgins
Orig. název: Sweet evil
Série: Sweet
Pořadí v sérii: #1
Rok: 2012
Počet stran: 413
Nakladatelství: CooBoo
Překlad: Jana Jašová

Anna, šestnáctiletá středoškolačka z maloměsta v americké Georgii, má podobné starosti jako většina dívek jejího věku: příliš drobnou postavu, příliš starostlivou adoptivní matkou nebo to, že jako vzorná studentka a horlivá abstinentka není mezi spolužáky moc oblíbená. Má ale i starosti, se kterými se nikomu nesvěřuje. Například vnímá aury lidí, není nikdy nemocná, vidí a slyší na neobvykle velké vzdálenosti...
Teprve když se na rockovém koncertě v klubu seznámí s atraktivním mladým bubeníkem Kaidanem, začíná krůček za krůčkem objevovat pravdu o sobě a o svém původu, ale i o světě skrytém před zraky obyčejných smrtelníků. O existenci rasy nefilů - potomků lidí a padlých andělů, do níž Anna i Kaidan patří. Bytostí s nadpřirozenými schopnostmi, které mají pod hrozbou trestu smrti od svých démonických otců nařízeno šířit mezi lidmi sedm smrtelných hříchů. Jak vzorně vychovanou a úzkostlivě slušnou Annu promění sblížení s otcem? A dokáže láska ke Kaidanovi něco změnit na jeho nezvratné příslušnosti ke straně Zla?(databazeknih.cz)Anna je nenápadná a tichá šestnáctiletá dívka, která vidá podivná bílá stvoření, slyší neskutečně daleko a vnímá pocity ostatních. Myslí si o sobě, že je divná až do dne, kdy jde spolu se svým kamarádem Jayem na koncert kapely Smilníků. Tam se setkává s okouzlujícím muzikantem Kaidanem, který jak se posléze ukáže, ovládá stejné schopnosti jako ona.
Anna se dozvídá, že je dcerou démona a že se její druh nazývá nefil - její otec je démon závislosti a ona by měla pracovat v jeho stopách. Pohoršená z této představy se nakonec s Kaidanem vydávají hledat jejího otce, při této cestě oba jen stěží skrývají své city, ale Kaidan je synem démona smilstva.

Setká se Anna se svým otcem a dozví se celou pravdu o svém původu? Dokáží Anna a Kaidan skrývat své city nebo dovolí, aby jejich zakázaná láska oběma přiřkla rozsudek smrti?POSTAVY:
Anna - šestnáctiletá dívka, která nepije a nekouří, je to zkrátka slušňačka, která skrývá tajemství, je nefil, jak se posléze dozvídá. Skoro na první pohled se zamiluje do Kaidana..

Kaidan - je synem démona smilstva, který pomáhá Anně pomalu odkrývat tajemství jejího původu. Je velmi okouzlující, záhadný a sexy, hraje v kapele Smilníků a je neustále obklopen holkami.

Jay - nejlepší kamarád Anny, který skládá texty a je pro něj velkým potěšením, když Smilníci zahrají jeho texty. Je moc hodný a za Annu by i dýchal

Patty - nevlastní máma Anny, která se o ní stará odmalička, miluje ji jako svou dceru a od začátku ví, že Anna je něčím výjimečná.


OBÁLKY:
Titulka je krásná a původní k tomu, dojem z ní mám celkově tajemný.


MOJE HODNOCENÍ:
Od knihy jsem očekávala opravdu hodně, poprvé jsem o ní slyšela u Kath na stránce a zaujala mě svou obálkou, anotací i hodnocením Kath. Byla to má první andělovina a démonovina, a musím říct, že mě docela zklamala. Možná jsem od ní měla obrovské očekávání nebo prostě mi jen v danou dobu nesedla, ale do druhé knihy jsem se pustila hlavně proto, že jsem ji měla doma a chtěla jsem to dočíst, dokud si vše pamatuji.
Kniha je vyprávěna z pohledu Anny, což mi rozhodně nevadilo, možná naopak. Anna je sympatická a Kaidan je takový sladký bad boy. V celém příběhu je spousta andělů a démonů, až se v tom ztrácím, ale počáteční myšlenka je rozhodně výborná. Ale celkově děj mi přišel docela utahaný, ale nemohu říct, že by byl nezajímavý.
A teď plusy, kromě hezké obálky a toho, že jsem si velmi oblíbila hlavní hrdiny, musím pochválit i vztah hlavních hrdinů. Nejde tu totiž o žádný vztah teenagerů, kdy na sebe hned "skočí" a vědí, že je to jejich osudová láska, ejich vztah se vyvíjí postupně a je velmi zajímavé o něm číst. Dále postava Patti mi přišla opravdu skvělá, starostlivá máma a zároveň nebojácná žena, která nemá strach ze své dcery.

75%

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 silluety silluety | Web | 21. října 2014 v 19:21 | Reagovat

:O ta obálka je naprosto dokonalá :3 !! super recenze :) vypadá ta knížka vcelku zajímavě :)
super blog :))

2 Sima Sima | E-mail | Web | 21. října 2014 v 20:11 | Reagovat

Musím stebou suhlasiť obálka je naozaj krásna a tuto knihu si planujem prečitať len neviem kedy :D

3 Teeve Teeve | E-mail | Web | 22. října 2014 v 16:33 | Reagovat

Mně se ta obálka vůbec nelíbí. Vždy jsem měla něco proti těm obálkám, na kterých jsou vyobrazeny postavy, nyní myšleno skuteční lidé na fotce, takže asi tak. Preferuji klasické animační návrhy, plakáty apod. :-).
Když jsem se poprvé podívala na fotku Kaidana, nevím proč, ale připomněl mi Peetu z Hunger Games. Fakt tak nějak taky vypadá :-D.

4 lcsknihy lcsknihy | E-mail | Web | 24. října 2014 v 21:19 | Reagovat

[1]: děkuju za chválu :-) a mně se obálka také velmi líbí - vlastně všechny tři se mi líbí

[2]: Až si knihu přečteš, rozhodně dej vědět, jsem zvědavá jak se ti bude líbit :-)

5 Lůc z Knižního světa Lůc z Knižního světa | Web | 28. října 2014 v 12:25 | Reagovat

Tuto knihu jsem viděla v knihkupectví, jelikož mám docela ráda andělskou tematiku chtěla bych si jí někdy koupit, anotace vypadá zajímavě :-D Celkově mě tahle kniha hodně láká. A navíc má i krásnou obálku. Ráda bych si jí přečetla, zvlášť po tvé recenzi :-)

6 Petra Petra | 6. prosince 2014 v 12:59 | Reagovat

Tuto knihu i její druhý díl jsem přečetla již několikrát a musím bez nadsázky přiznat, že jsou to ty nejhezčí knihy, které jsem kdy četla (a že jich bylo. Někde jsem četla, že dobrá kniha by měla čtenáře dokázat rozesmát i rozplakat a tato kniha to v mém případě oboje splnila. Rozhodně doporučuji.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama