Září 2014

Recenze - Zápisník jedné lásky

30. září 2014 v 17:01 | adminka |  Knihy
Autor: Nicholas Sparks
Orig. název: The Notebook
Série: Calhoun
Pořadí v sérii: #1
Rok: 1996
Počet stran: 160
Nakladatelství: Ikar
Překlad: Věnceslava Lexová

"Poutavý milostný příběh se odehrává roku 1946 v Jižní Karolíně. Jedenatřicetiletý Noah Caulhoun, válečný veterán z amerického Jihu, se po druhé světové válce vrací domů, aby začal nový život a obnovil zašlou krásu starého venkovského domu na plantáži. I když mu práce přináší uspokojení, stále ho rozechvívá vzpomínka na krásnou Allie, s níž se setkal před čtrnácti lety a kterou miloval hlubokou a upřímnou láskou.Přestože se mu nepodařilo dívku znovu najít, nemůže zapomenout na jejich společně strávené léto. Pomalu se smiřuje s tím, že bude do konce života pouze vzpomínat, když se jeho milovaná náhle vrací do města, aby se s ním setkala naposledy...Podle bestselleru Nicholase Sparkse natočil režisér Nick Cassavetes pro filmové studio New Line Cinema epický příběh o ztracené a znovu nalezené lásce, o nových začátcích a druhých šancích."

Recenze - Selekce

25. září 2014 v 21:07 | adminka |  Knihy

Autor: Kiera Cassová
Orig. název: The Selection
Série: Selekce
Pořadí v sérii: #1
Rok: 2012
Počet stran: 288
Nakladatelství: CooBoo
Překlad: Jana Montorio Doležalová

Pro třicet pět dívek je Selekce životní šancí. Příležitostí k útěku od života, který jim byl stanoven od narození. Být obklopena světem třpytivých šatů a drahocenných šperků. Žít v paláci a soutěžit o srdce krásného prince Maxona.
Ale pro Americu Singerovou je Selekce noční můrou. Znamená to pro ni otočit se zády ke své tajné lásce Aspenovi, který je o kastu níž než ona. Nechce se jí odejít z domova a vstoupit do nelítostné soutěže o korunu.
Pak America potká prince Maxona. Postupně začne zpochybňovat všechny plány, které si předsevzala - a uvědomí si, že život, o kterém vždycky snila, si už nemůže v porovnání s budoucností představit.(databazeknih.cz)

Knižní plány na léto 2014 - vyhodnocení

23. září 2014 v 18:29 | adminka |  Moje knihovnička

Léto pomalu končí a jak dopadly moje knižní plány?


Recenze - Zakázaná přitažlivost

19. září 2014 v 18:41 | adminka |  Knihy
Autor: Kateřina Petrusová
Orig. název: Zakázaná přitažlivost
Série: Bavettovi
Pořadí v sérii: #3
Rok: 2014
Počet stran: 304
Nakladatelství: Fragment
Překlad: -

"Senátorova dcera Emily má po krk života ve skleníku a potají odjede do New Yorku. Záhy je však vypátrána a musí se rozhodnout: buď se vrátí domů, nebo zůstane, ale pod stálou ochranou nepřístupného bodyguarda Henryho Trovata. Emily je rozhodnutá Henryho přesvědčit, aby ji nechal být, vše jim však začnou komplikovat city a především děsivý vánoční dárek, který jí pošle neznámý šílenec.

Překoná láska tak odlišných lidí věkový a společenský rozdíl, nebezpečí, které Emily hrozí, a především Henryho zločineckou minulost?"(zdroj databazeknih.cz)

Recenze - Andělé a démoni

16. září 2014 v 6:27 | adminka |  Knihy
Autor: Dan Brown
Orig. název: Angels and Demons
Série: Robert Langdon
Pořadí v sérii: #1
Rok: 2006
Počet stran: 464
Nakladatelství: Argo
Překlad: Michala Marková

"V knize Andělé a démoni americký spisovatel Dan Brown poprvé představil postavu hardvardského symbologa Roberta Langdona, který se pak znovu objevuje ve světovém bestselleru Da Vinciho kód. Langdon je při návštěvě Evropy povolán k případu rituální vraždy, k jejímuž objasnění může přispět díky své znalosti v oboru kódů a šifrování a dějin tajných společností." (databazeknih.cz)

Recenze - Zůstaň se mnou

11. září 2014 v 19:47 | adminka |  Knihy
Autor: Gayle Forman
Orig. název: If I Stay
Série: Stay
Pořadí v sérii: #1
Rok: 2011
Počet stran: 184
Nakladatelství: Yoli
Překlad: Květa Palowská

"Talentovaná violoncellistka Mia si vždy myslela, že nejtěžším rozhodnutím jejího života bude volba, zda jít za hlasem svého srdce, jenž jí radí zůstat s Adamem, nebo se naplno věnovat druhé osudové lásce - hudbě -, protože to by znamenalo soustředit veškerou energii na studium na prestižní umělecké škole. Jednoho únorového rána se však všechno změní. Když se Mia po děsivé autonehodě probere, nic necítí. Vidí své mrtvé rodiče, těžce zraněného bratra - a nakonec samu sebe. Zatímco její tělo je v kómatu, ona sama může vidět a slyšet vše, co kolem děje. A najednou se musí rozhodovat, zda na tomto světě vlastně chce ještě zůstat, anebo zda o svůj život, který beztak visí na vlásku, bojovat přestane."


Chystané filmy

8. září 2014 v 19:01 | adminka |  Filmy podle knih

Filmy se točí denně. Ale kolik nových filmů podle knižní předlohy se chystá? V tomto článku se dozvíte víc!Recenze - Padesát odstínů temnoty

3. září 2014 v 19:26 | adminka |  Knihy
Autor: E. L. James
Orig. název: Fifty Shades Darker
Série: Padesát odstínů
Pořadí v sérii: #2
Rok: 2013
Počet stran: 655
Nakladatelství: XYZ
Překlad: Zdenka Lišková

"Poté co Anastasia Steeleová na vlastní kůži pocítí, jak temná jsou tajemství Christiana Greye, opouští ho. Přese vše, co se mezi nimi stalo, na něj stále nemůže zapomenout. Když jí tedy Christian předloží novou smlouvu, nemůže odolat a vrací se k muži, kterého miluje. Postupně odhaluje všechna tajemství a zjišťuje, že jeho padesát odstínů šedi je temnějších, než si kdy dovedla představit. A zatímco Christian bojuje se svými démony, Ana musí učinit nejdůležitější rozhodnutí ve svém životě." (zdroj databazeknih.cz)

Srpen 2014 - Knižní přírůstky

1. září 2014 v 8:24 | adminka |  Moje knihovnička

Tak poslední letní měsíc je za námi. Dofám, že jste se měli dobře, a taky si třeba našli chvilku, a něco přečetli.