Recenze - Divergent

30. července 2014 v 18:53 | adminka |  Hodnocení sérií

Skvělá dystopická série od Veronicy Roth

Ikdyž má ještě vyjít tzv.nultý díl série - příběh Čtyřky před děním prvního dílu (sbírka povídek), již teď jsem se pustila do hodnocení.


Celá série byla velmi originální a nepředvídatelná. Tolik akce v momentech, kdy se to nečeká, jsem ještě v žádné knize nenašla. Je to moje první kniha z dystopie, ale zcela jsem propadla prvnímu dílu, který u mě z celé serie skutečně vede. Žádný další díl ho nepředčil.

I když spousta lidí kritizuje Tris, já ji nevidím zas tak špatně. Ano, není zcela ideální ale kdo taky je? Její vztah s Tobiasen je vzhledem k situaci.... Mrzelo mě, že se dost děje hádali, ale když byli spolu, byla z toho cítit chemie a láska.


Postava Tobiase byla zajímavá. Měl své tajemství. Už jen jeho nové jméno Čtyřka.. Byl odvážný, ale zároveň trpěl několika strachy. Dovedl silně milovat Tris.

Christina, tu jsem si oblíbila už v prním díle. Bylo mi jí po konci prvního dílu velmi líto, ale byla jsem ráda za to, co udělala v tom následujícím díle. Neměla šťastný osud, ale i tak dovedla být v pohodě. Pro Tris byla skvělou kamarádkou.

Ostatní postavy... Pokaždé, když někdo zemřel, nečekala jsem to.. Vždy to byl někdo, u koho jsem si říkala, sakra ten přece nemůže být mrtvý?!.. A nakonec byl no..

První díl byl nejlepší. Druhý už pokulhával, ale stále si udržoval napětí, akčnost a nečekanost,
Třetí díl byl lepší než předchozí, ale prvnímu se nevyrovnal.

A závěr? Sama jsem takovýto závěr nečekala. Řekla bych, že si to postavy nezasloužili, ale to je věcí autora. Konec se nesl v duchu celé série.

Obálky, ty byly zkrátka úchvatné! A přesně seděli k dílům, a přitom, kdo knihu nečetl, pro toho to není žádný spoiler. V Americe již vyšla první kniha znovu ale tentokrát s filmovou obálkou (vypadá stejně jako plakát níže), která vypadá také dobře. Ale s českými obálkami jsem nadšená.


Moje hodnocení na jednotlivé díly:
Divergence: 100 %
Rezistence: 80 %
Aliance: 85 %

Rozhodně celé sérii bych dala 88% ze 100%.

88%

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama