Recenze - Nový měsíc

13. června 2014 v 23:44 | adminka |  Knihy

Autor: Stephenie Meyer
Orig. název: New Moon
Rok: 2006
Počet stran: 464
Nakladatelství: Egmont
Překlad: Markéta Demlová
"Isabella Swan se stěhuje do Forks, městečka ve státě Washington, kde neustále prší. Zdá se jí, že na světě neexistuje nudnější a beznadějnější místo - až dokud nepotká tajuplného a přitažlivého Edwarda Cullena, který doslova obrátí její život vzhůru nohama. Do Isabellina příjezdu Edward úspěšně tajil před obyvateli městečka svou upírskou osobnost.
Zamilovat se do upíra je však daleko nebezpečnější, než si Bella dovede představit. Edward už Bellu zachránil ze spárů zla, ale nyní, když jejich vztah ohrožuje vše, co je jim drahé, oba zjišťují, že potíže teprve začínají."


Po této knize jsem okamžitě chmatla, jakmile jsem poněkolikáté dočetla Stmívání. Velmi jsem se na knihu těšila. Dopředu jsem věděla jen to, co se psalo zezadu na knize + fakt, že Edward se v tomto dílu vyskytuje velmi málo.

Začátek knihy se mi velmi líbil. Vše vlastně pokračovalo tam, kde jsme skončili. Bella je šťastně zamilovaná do svého kluka Edwarda - upíra. Milují se a zároveň chodí do školy a řeší normálnosti.
Jednoho dne se ale stane nehoda. V den Belliných narozenin jí nechá uspořádat Alice narozeninovou oslavu, která ale nedopadne dle představ. Bela je zde zraněna a napadena Edwardovým bratrem Jasperem.
Edwarda tato událost zlomí a rozhodne se Bellu nadále neohrožovat. Rozhodne se ji opustit. Bella vše chápe tak, že už ji nemá rád, a je z toho zlomená. Cítí se velmi špatně.
Uběhne několik měsíců a pro Bellu se jediným smyslem života stává psaní e-mailů jeho sestře Alici, která jí však neodpovídá.


Bella se začne více sbližovat se svým kamarádem Jacobem. Ten je do ní zamilovaný. O upírství zpočátku nemá ani ponětí. Ale pak se u něj vyvině něco dědického - vlkodlak. Jacob se stává vlkodlakem a právě v této době začne Bellu od sebe odhánět.
Nešťastná Bella stále myslí na Edwarda a aby toho nebylo málo, na scéně se objevuje Laurent, upír z Belliny minulosti, který má hlad a Bella je zrovna ublíž. Z této situaci jí zachraňuje právě Jacob a jeho smečka.


Belle dochází, že svět kolem ní, o kterém si myslela, že je pouhá fikce, se najednou stává skutečností. Dozvídá se tajemstí těchto bytostí a zároveň stále teskní za Edwardem. Už jí však bolest přijde schůdnější, když jí je na blízko Jacob.


Ale právě v momentě, kdy se začíná částečně uzdravovat, se vrátí Alice a Bella je celá šťastná z její přítomnosti. Vše nakonec vyúsťuje dramatickou událostí, kdy Edward, při pomyšlení, že je Bella mrtvá, se rozhoduje spáchat sebevraždu. Bella s Alicí se rozhodnou tomu zabránit...


MOJE HODNOCENÍ:
Velkolepá Twilight sága a její druhý díl. První vypráví o upírech, v tomto se více dozvídáme o vlkodlacích. Bella se více sblíží s Jacobem a uvědomuje si, jaké těšké je žít bez Edwarda. Ten truchlí stejně v Brazíílii.
Kniha se mi četla také dobře. Na můj vkus tu možná bylo moc děje s Jacobem ale závěr knihy, kdy Bella jede zachránit Edwarda, byl skvělý.
Tato série je skvělá a i když dnes už to lidi moc nebaví, a já si to teď rozhodně číst nebudu, protože jsem to četla už před neuvěřitelnými pěti lety a stále mi to přijde jako včera. V té době to bylo něco nového, téma, které se nevyužívalo. Rozhodně všem doporučuji. A nezapomeňte, že kniha je lepší než film.

85%

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama